PM Group zaprojektował fabrykę we Wrocławiu

2011-08-19 17:09
Fabryka 3M na terenie Europejskiego Centrum Produkcyjnego
Autor: PM Group Fabryka firmy 3M na terenie Europejskiego Centrum Produkcyjnego

Amerykański koncern 3M rozbudowuje Europejskie Centrum Produkcyjne we Wrocławiu. Autorem projektu i inżynierem kontraktu jest PM Group.

Fabryka jest kolejną inwestycją amerykańskiego koncernu 3M, realizowaną na terenie Europejskiego Centrum Produkcyjnego przy ul. Kowalskiej we Wrocławiu. W zakładzie będą produkowane różnego rodzaju taśmy, kleje i błony. Fabryka zostanie otwarta w połowie przyszłego roku. Obecnie 3M ma we Wrocławiu 6 fabryk, a w całej Polsce 9. Najnowsze zakończone inwestycje we Wrocławiu to dwie fabryki, produkujące materiały na potrzeby przemysłów: kosmicznego, lotniczego i motoryzacyjnego. Obiekty zostały otwarte w czerwcu 2011 r. Obydwie fabryki zostały zaprojektowane przez PM Group. Pierwszy z nowych zakładów będzie wytwarzał folie ochronne oraz kleje termoutwardzalne dla sektora aerospace. Drugi zakład wytwarzać będzie elementy stosowane do konstrukcji katalizatorów ceramicznych i ceramicznych filtrów diesla w samochodach osobowych, ciężarówkach i autobusach.

Współpraca PM Group i 3M zaczęła się w 2008 roku, kiedy amerykański koncern zdecydował o budowie we Wrocławiu zakładu na potrzeby przemysłu lotniczego.  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej