PM Group zaprojektował fabrykę we Wrocławiu

2011-08-19 17:09
Fabryka 3M na terenie Europejskiego Centrum Produkcyjnego
Autor: PM Group Fabryka firmy 3M na terenie Europejskiego Centrum Produkcyjnego

Amerykański koncern 3M rozbudowuje Europejskie Centrum Produkcyjne we Wrocławiu. Autorem projektu i inżynierem kontraktu jest PM Group.

Fabryka jest kolejną inwestycją amerykańskiego koncernu 3M, realizowaną na terenie Europejskiego Centrum Produkcyjnego przy ul. Kowalskiej we Wrocławiu. W zakładzie będą produkowane różnego rodzaju taśmy, kleje i błony. Fabryka zostanie otwarta w połowie przyszłego roku. Obecnie 3M ma we Wrocławiu 6 fabryk, a w całej Polsce 9. Najnowsze zakończone inwestycje we Wrocławiu to dwie fabryki, produkujące materiały na potrzeby przemysłów: kosmicznego, lotniczego i motoryzacyjnego. Obiekty zostały otwarte w czerwcu 2011 r. Obydwie fabryki zostały zaprojektowane przez PM Group. Pierwszy z nowych zakładów będzie wytwarzał folie ochronne oraz kleje termoutwardzalne dla sektora aerospace. Drugi zakład wytwarzać będzie elementy stosowane do konstrukcji katalizatorów ceramicznych i ceramicznych filtrów diesla w samochodach osobowych, ciężarówkach i autobusach.

Współpraca PM Group i 3M zaczęła się w 2008 roku, kiedy amerykański koncern zdecydował o budowie we Wrocławiu zakładu na potrzeby przemysłu lotniczego.  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej