Plany inwestycyjne koncernu 3M

2007-06-08 14:53

Amerykański koncern 3M rekrutuje pracowników do swego nowego zakładu produkcyjnego w stolicy Dolnego Śląska. Wartość projektu to około 30 milionów dolarów. We Wrocławiu powstanie 130 nowych miejsc pracy.

W styczniu 2004 roku Dział Medyczny 3M podjął decyzję o przeniesieniu całej światowej produkcji unieruchomień syntetycznych ScotchcastT do zakładu produkcyjnego 3M Poland sp. z o.o. we Wrocławiu. Firma przewiduje, że cały okres konsolidacji produkcji w Polsce będzie trwał 2 lata. Do Wrocławia będzie kolejno przenoszona produkcja Scotchcast z Pithiviers we Francji, Irvine w Kalifornii oraz miejscowości Yamagata w Japonii. We Wrocławiu powstała nowoczesna hala produkcyjna, zmodernizowano także całą infrastrukturę wokół fabryki. Będzie to jeden z najnowocześniejszych zakładów 3M na świecie. Wartość nowej inwestycji to około 30 milionów dolarów.
"Po przejęciu firmy Viscoplast i dwuletniej pracy wrocławskiego zakładu zdobyliśmy zaufanie amerykańskiego Zarządu 3M. W Polsce produkujemy na najwyższym światowym poziomie. Wrocławski zakład udowodnił, że może być doskonałym źródłem dostaw i zaopatrzenia dla 3M na całym świecie." - mówi Piotr Freyberg, dyrektor generalny 3M Poland sp. z o.o. Fabryka we Wrocławiu zlokalizowana jest na 15-hektarowej działce, co pozwala na dalszą ekspansję w przyszłości. 3M Company zainwestowała w naszym kraju około 80 milionów dolarów. Zatrudnia 550 osób.
Piotr Freyberg podkreśla, że jednej z przyczyn sukcesu 3M w Polsce, należy szukać w proinwestycyjnej i probiznesowej polityce władz Wrocławia. "Nasz dynamiczny rozwój w Polsce to także zasługa prezydenta i władz Miasta, które od początku z dużym zaangażowaniem wspierały nas we wszystkich naszych działaniach. Wspaniałym uzupełnieniem wysokich standardów i oczekiwań biznesowych 3M jest niepowtarzalna atmosfera samego Wrocławia." - dodaje Piotr Freyberg. 3M Company jest jednym z największych amerykańskich przedsiębiorstw prowadzących zdywersyfikowaną działalność przemysłową w 60 krajach świata. Siedziba 3M mieści się w St. Paul w Minnesocie. Firma zatrudnia 67 tys. pracowników, a jej produkty sprzedawane są w 200 krajach świata.
Wrocław i Dolny Śląsk znajdują się w czołówce listy najpopularniejszych lokalizacji dla nowych inwestycji realizowanych przez inwestorów zagranicznych w naszym kraju. Utworzony specjalnie Dział Wspierania Inwestorów Zagranicznych przy Prezydencie Wrocławia, zapewnia kompleksową i profesjonalną obsługę oraz opiekę poinwestycyjną (aftercare) wszystkim inwestorom rozpoczynającym inwestycje w stolicy regionu. Tylko w lipcu tego roku sukcesem zakończyły się dwa wielkie projekty koncernów Volvo i Fagor, które w sumie doprowadzą do utworzenia 1500 nowych miejsc pracy. Zaangażowanie prezydenta Rafała Dutkiewicza i władz miasta oraz bardzo starannie pielęgnowane kontakty z firmami, które już działają we Wrocławiu, sprawia, że obecni tutaj inwestorzy zagraniczni jednoznacznie rekomendują aglomerację wrocławską jako najlepsze miejsce dla nowych inwestycji produkcyjnych i usługowych w tej części Europy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej