Plany inwestycyjne koncernu 3M
Amerykański koncern 3M rekrutuje pracowników do swego nowego zakładu produkcyjnego w stolicy Dolnego Śląska. Wartość projektu to około 30 milionów dolarów. We Wrocławiu powstanie 130 nowych miejsc pracy.
W styczniu 2004 roku Dział Medyczny 3M podjął decyzję o przeniesieniu całej światowej produkcji unieruchomień syntetycznych ScotchcastT do zakładu produkcyjnego 3M Poland sp. z o.o. we Wrocławiu. Firma przewiduje, że cały okres konsolidacji produkcji w Polsce będzie trwał 2 lata. Do Wrocławia będzie kolejno przenoszona produkcja Scotchcast z Pithiviers we Francji, Irvine w Kalifornii oraz miejscowości Yamagata w Japonii. We Wrocławiu powstała nowoczesna hala produkcyjna, zmodernizowano także całą infrastrukturę wokół fabryki. Będzie to jeden z najnowocześniejszych zakładów 3M na świecie. Wartość nowej inwestycji to około 30 milionów dolarów.
"Po przejęciu firmy Viscoplast i dwuletniej pracy wrocławskiego zakładu zdobyliśmy zaufanie amerykańskiego Zarządu 3M. W Polsce produkujemy na najwyższym światowym poziomie. Wrocławski zakład udowodnił, że może być doskonałym źródłem dostaw i zaopatrzenia dla 3M na całym świecie." - mówi Piotr Freyberg, dyrektor generalny 3M Poland sp. z o.o. Fabryka we Wrocławiu zlokalizowana jest na 15-hektarowej działce, co pozwala na dalszą ekspansję w przyszłości. 3M Company zainwestowała w naszym kraju około 80 milionów dolarów. Zatrudnia 550 osób.
Piotr Freyberg podkreśla, że jednej z przyczyn sukcesu 3M w Polsce, należy szukać w proinwestycyjnej i probiznesowej polityce władz Wrocławia. "Nasz dynamiczny rozwój w Polsce to także zasługa prezydenta i władz Miasta, które od początku z dużym zaangażowaniem wspierały nas we wszystkich naszych działaniach. Wspaniałym uzupełnieniem wysokich standardów i oczekiwań biznesowych 3M jest niepowtarzalna atmosfera samego Wrocławia." - dodaje Piotr Freyberg. 3M Company jest jednym z największych amerykańskich przedsiębiorstw prowadzących zdywersyfikowaną działalność przemysłową w 60 krajach świata. Siedziba 3M mieści się w St. Paul w Minnesocie. Firma zatrudnia 67 tys. pracowników, a jej produkty sprzedawane są w 200 krajach świata.
Wrocław i Dolny Śląsk znajdują się w czołówce listy najpopularniejszych lokalizacji dla nowych inwestycji realizowanych przez inwestorów zagranicznych w naszym kraju. Utworzony specjalnie Dział Wspierania Inwestorów Zagranicznych przy Prezydencie Wrocławia, zapewnia kompleksową i profesjonalną obsługę oraz opiekę poinwestycyjną (aftercare) wszystkim inwestorom rozpoczynającym inwestycje w stolicy regionu. Tylko w lipcu tego roku sukcesem zakończyły się dwa wielkie projekty koncernów Volvo i Fagor, które w sumie doprowadzą do utworzenia 1500 nowych miejsc pracy. Zaangażowanie prezydenta Rafała Dutkiewicza i władz miasta oraz bardzo starannie pielęgnowane kontakty z firmami, które już działają we Wrocławiu, sprawia, że obecni tutaj inwestorzy zagraniczni jednoznacznie rekomendują aglomerację wrocławską jako najlepsze miejsce dla nowych inwestycji produkcyjnych i usługowych w tej części Europy.