Plany inwestycyjne Echo Investment w Warszawie

2010-10-04 18:06

Spółka Echo Investment nabyła teren w obrębie ulic Sobieskiego i Witosa oraz ulic Beethovena i Idzikowskiego w Warszawie, na którym planuje realizację kolejnej inwestycji.

Działka o powierzchni ponad 34 000 mkw. została wykupiona od właścicieli gruntu, którymi są firmy BRJ Invest i BP Inwestycje. Wartość zakupu nieruchomości to 70 mln złotych netto.

Obecnie teren nie jest zabudowany. Zgodnie z zapisami umowy Echo Investment będzie miało możliwość realizacji na zakupionej działce obiektu biurowo-administracyjnego z usługami z dopuszczalną funkcją mieszkaniową o łącznej powierzchni ponad 50 000 mkw.

- Nabycie nieruchomości przy ul. Beethovena i Sobieskiego wpisuje się w realizowaną przez Echo Investment strategię budowy portfela nieruchomości biurowych na rynku warszawskim. Planowany zespół budynków biurowych zostanie zrealizowany w etapach, co ograniczy ryzyko związane z wahaniami koniunktury po stronie popytowej, a także pozwali na uzyskanie lepszych warunków finansowania projektu. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się nabyć tak atrakcyjną nieruchomość zarówno pod względem lokalizacji, jak i możliwości zabudowy - mówi Waldemar Lesiak, dyrektor działu projektów biurowych Echo Investment SA.

Planowany termin rozpoczęcia realizacji pierwszego etapu inwestycji to II połowa 2011 roku. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem koncepcji architektonicznej obiektu, którą opracowuje biuro JEMS Architekci z Warszawy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej