Pięć gwiazdek w Poznaniu

2007-05-21 18:14
Sheraton w Poznaniu
Autor: brak danych

Pierwszy w Poznaniu pięciogwiazdkowy hotel Sheraton dostał już pozwolenie na użytkowanie. Pomimo, że budowa hotelu oficjalnie się jeszcze nie zakończyła (nie jest jeszcze gotowy basen) na ulicę Bukowską przybyli pierwsi goście.

Budowa Sheratona rozpoczęła się wiosną 2005 roku. Jest w nim 180 pokoi gościnnych, w tym 13 apartamentów. Sto przeznaczono dla osób niepalących, trzy przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. W hotelu znajdują się kawiarnie i centrum kongresowe. W jednopoziomowej hali garażowej pod budynkiem zaparkuje 30 samochodów.

Koszt inwestycji szacuje się na 30 mln euro. Znajdzie w nim pracę ok. 150 osób. Projekt przygotowało Przedsiębiorstwo Projektów i Realizacji "MAT" z Gdańska. Uroczyste otwarcie całkowicie ukończonego hotelu zaplanowano na 8 lutego 2007 roku.

W drugim etapie budowy, obok hotelu Sheraton powstać ma część biurowa. Wyremontowana zostanie zabytkowa drukarnia. Początkowo planowano zlokalizować w dawnej drukarni biura. Jednak ostatnio powstał pomysł przeniesienia tam kasyna.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej