Park logistyczny Poland Central

2007-05-17 18:56
Poland Central
Autor: brak danych

W połowie lutego 2007 roku wbito pierwszą łopatę pod inwestycję Poland Central. Będzie to jeden z większych parków logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Przedsięwzięcie realizowane jest przez fundusz E2 należący do Investkredit i EBDR zarządzanego przez firmę Europolis.

Poland Central to inwestycja na dużą skalę. Wartość przedsięwzięcia wyniesie 172 mln euro. Pierwszy magazyn, o powierzchni 43 tys. mkw. zostanie oddany w lipcu 2007 roku. Cała inwestycja zakończy się w 2014 roku. Wtedy też park logistyczny będzie dysponował 20 halami o łącznej powierzchni użytkowej 500 tys. mkw. - Jestem niezwykle dumny, że możemy realizować tak wyjątkowy projekt logistyczny, który znajduje się w strategicznej lokalizacji zarówno z perspektywy Polski. Wierzę, że ten projekt nie tylko będzie dla nas sukcesem komercyjnym, ale również przyniesie korzyści gospodarcze nie tylko bliskiej okolicy, ale także całemu regionowi - powiedział Bartłomiej Hofman, Dyrektor Zarządzający Europolis Real Estate Asset Management sp. z o.o.

Generalnym wykonawcą obiektu została firma Kajima Europe. Obiekt powstanie na działce o powierzchni 120 ha. Kompleks jest położony w gminie Grabica - 47 km na południe od Łodzi i 137 km na południowy-zachód od Warszawy, w pobliżu drogi ekspresowej A1 łączącej Warszawę z Katowicami i makroregionem śląskim.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej