Park logistyczny Poland Central

2007-05-17 18:56
Poland Central
Autor: brak danych

W połowie lutego 2007 roku wbito pierwszą łopatę pod inwestycję Poland Central. Będzie to jeden z większych parków logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Przedsięwzięcie realizowane jest przez fundusz E2 należący do Investkredit i EBDR zarządzanego przez firmę Europolis.

Poland Central to inwestycja na dużą skalę. Wartość przedsięwzięcia wyniesie 172 mln euro. Pierwszy magazyn, o powierzchni 43 tys. mkw. zostanie oddany w lipcu 2007 roku. Cała inwestycja zakończy się w 2014 roku. Wtedy też park logistyczny będzie dysponował 20 halami o łącznej powierzchni użytkowej 500 tys. mkw. - Jestem niezwykle dumny, że możemy realizować tak wyjątkowy projekt logistyczny, który znajduje się w strategicznej lokalizacji zarówno z perspektywy Polski. Wierzę, że ten projekt nie tylko będzie dla nas sukcesem komercyjnym, ale również przyniesie korzyści gospodarcze nie tylko bliskiej okolicy, ale także całemu regionowi - powiedział Bartłomiej Hofman, Dyrektor Zarządzający Europolis Real Estate Asset Management sp. z o.o.

Generalnym wykonawcą obiektu została firma Kajima Europe. Obiekt powstanie na działce o powierzchni 120 ha. Kompleks jest położony w gminie Grabica - 47 km na południe od Łodzi i 137 km na południowy-zachód od Warszawy, w pobliżu drogi ekspresowej A1 łączącej Warszawę z Katowicami i makroregionem śląskim.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej