OVO Wrocław. Nowa inwestycja na rok przed zakończeniem budowy

2015-04-22 17:55
OVO Wrocław. Nowa inwestycja na rok przed oddaniem do użytku
Autor: M. Lulko, materiały prasowe PR Expert Kwiecień 2015, budowa OVO Wrocław

Konstrukcja OVO Wrocław jest już niemal ukończona. Generalny wykonawca nowej inwestycji we Wrocławiu, firma Eiffage Polska Budownictwo zakończyła budowę betonowej konstrukcji piątego piętra.

Budowa wielofunkcyjnego bloba OVO Wrocław zaczęła się w kwietniu 2014 roku i zgodnie z planem potrwa do 2016 roku. Zarysy budynku są jednak już dobrze widoczne. Na placu budowy pracuje równocześnie około 300 osób. W kwietniu 2015 ukończona została betonowa konstrukcja piątego piętra. Na kolejnej kondygnacji strop został wylany już w 60%. Strop ten to równocześnie podłoga penthouse’ów OVO Wrocław.

Równocześnie na podziemnych kondygnacjach a także piętrach hotelowych trwa montaż instalacji wentylacyjnych i elektrycznych, trwa też tynkowanie ścian. Coraz bliżej do pokrycia bryły budynku charakterystyczną elewacją z corianu. Materiał wyprodukowany został w Turcji, zaś jego obróbka przebiega w Polsce. Płyty z białego corianu tworzyć będą gładką powierzchnię pierwszego polskiego bloba.

Pierwsze panele z opracowanego przez firmę DuPont materiału właśnie zamontowane zostały na elewacji. Na rok przed zakończeniem budowy  OVO Wrocław ukończone zostały dwa pokazowe pokoje hotelowe Hilton. Wybrane ekipy pracowały przy aranżacji wnętrz, w czasie gdy na innych kondygancjach wciąż trwały prace konstrukcyjne.

Nazwa inwestycji: Ovo Apartments Hilton / OVO Wrocław
Adres inwestycji: Podwale 82/91, Wrocław
Inwestor: Wings Properties
Autor projektu: JSK Architekci, Gottesman-Szmelcman Architecture
Generalny wykonawca: Eiffage Budownictwo Mitex
Początek realizacji: kwiecień 2014
Termin oddania budynku do użytku: kwiecień 2016
Powierzchnia użytkowa: 4600 m2
Koszt inwestycji: 260 mln zł

OVO Wrocław, kwiecień 2015. Konstrukcja piątego piętra ukończona
Autor: M. Lulko, materiały prasowe PR Expert OVO Wrocław, kwiecień 2015. Dwa hotelowe pokoje są już ukończone, a na elewacji zamontowano pierwsze panele z corianu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej