Nowy pięciogwiazdkowy hotel nad morzem

2007-05-24 18:47
hotel Dźwirzyno
Autor: brak danych

W Dźwirzynie powstaje nowy, pięciogwiazdkowy hotel Paradise - inwestorem jest Hotel System Dźwirzyno. Według inwestora będzie on najnowocześniejszym i najlepiej wyposażonym obiektem spa w Polsce. Budowa hotelu, o wartości 24 625 000 zł netto, rozpoczęła się na początku kwietnia 2006 r. a zakończy sie w czerwcu 2007.

W położnym tuż przy nadmorskiej plaży 6 piętrowym obiekcie o powierzchni użytkowej 10 384 m2  znajdować się będą 133 luksusowe apartamenty, basen, siłownia, sale konferencyjne, restauracja, salon fryzjerski, pasaż handlowy, gabinet kosmetyczny oraz sauna. Na terenie hotelu zlokalizowany będzie też parking z 127 miejscami postojowymi.

Inwestycja polega na rozbudowie i modernizacji istniejącego budynku hotelowego. Celem przedsięwzięcia jest podniesienie standardu ośrodka w kierunku nowych trendów architektonicznych i wypoczynkowych. Nowa bryła główna budynku zostanie funkcjonalnie i formalnie połączona z budynkiem istniejącym. Autorem projektu jest mgr inż. architekt Mirosław Palej, który prowadzi działalność projektową w zakresie kompleksowych projektów inwestycji  budownictwa ogólnego i przemysłowego. Generalnym wykonawcą pięciogwiazdkowego hotelu spa jest firma Budimex Dromex SA.
Hotel System oferuje kontrahentom innowacyjną i zarazem niezwykle korzystną lokatę długoterminową - zakup pokoju hotelowego w jednym hotelu bądź w kilku obiektach sieci. Inwestor, zakupując jeden z apartamentów, nabywa prawo do jego własności hipotecznej, jako lokalu użytkowego stanowiącego integralną część obiektu hotelowego. Ceny apartamentów wahają się od  97 900 zł (za pokój o powierzchni ok. 13-14 m2) do 700 000  zł (za ekskluzywne apartamenty o powierzchni 55 m2). Spółka Hotel System Management Sp. z o.o. jest odpowiedzialna za zarządzanie obiektem i zagwarantowanie inwestorom comiesięcznego dochodu z najmu lokali (od 900 zł do nawet 5 750 zł w zależności od standardu i lokalizacji obiektu).

Sieć Hotel System jest pierwszą polską siecią składającą się obecnie z trzech hoteli: dwóch w Krakowie, jednego w Poznaniu, a także powstającego obiektu we Wrocławiu, którego otwarcie planuje się na początek maja 2006 roku. W trakcje realizacji są dwa kolejne: pięciogwiazdkowy hotel SPA w Dźwirzynie przy ul. Wyzwolenia oraz czterogwiazdkowy hotel w centrum Warszawy. Docelowo hotele mają pojawić się we wszystkich głównych miastach Polski - szczególnie tych, które stanowią lokalne centra biznesu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej