Nowy biurowiec na mapie Warszawy. Nordea House i Green Corner oddane do użytku

2013-01-03 10:39
Biurowiec w Warszawie. Green Corner i Nordea House
Autor: Skanska Property Poland Green Corner i Nordea House. Skanska oddaje do użytku kolejny biurowiec. Warszawa zyskała 27 000 mkw. powierzchni biurowej

Skanska zakończyła realizację kompleksu biurowego, który został wybudowany w Warszawie przy ul. Chłodnej. W skład inwestycji wchodzą dwa budynki biurowe klasy A o łącznej powierzchni najmu 27 000 mkw.

Skanska Property Poland zakończyła realizację kompleksu biurowego na warszawskiej Woli. W skład inwestycji wchodzą dwa budynki biurowe klasy A: Nordea House i Green Corner. Łączna powierzchnia najmu wynosi 27 000 mkw. Inwestycja uzyskała precertyfikację środowiskową LEED na najwyższym, platynowym poziomie. W biurowcu zastosowano nowoczesne rozwiązania, które minimalizują wpływ obiektu na środowisko naturalne i obniżają zużycie energii, zapewniając przy tym odpowiednie warunki pracy.

Przeczytaj także: Atrium 1. Nowy biurowiec klasy A w Warszawie

Atutem inwestycji jest lokalizacja. Kompleks powstał u zbiegu ul. Chłodnej i Wroniej, w samym sercu dzielnicy Wola, która w ostatnim czasie aktywnie się rozwija i uznawana jest za bardzo atrakcyjną lokalizację - coraz częściej inwestorzy lokują tam swoje projekty. Ważną rolę odgrywa przede wszystkim dostęp do komunikacji miejskiej. Atutem lokalizacji jest bliskość linii autobusowych i tramwajowych. Po oddaniu do użytku drugiej linii metra atrakcyjność lokalizacji dodatkowo wzrośnie dzięki bliskości jednej z nowych stacji.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się na początku 2011 roku. Obiekt został zaprojektowany przez zespół architektów pod kierownictwem Michała Nocunia z firmy MW Projekt Biuro Projektowe sp. z o.o. Generalnym wykonawcą kompleksu była firma Skanska.

Za kwotę 94,6 mln euro biurowiec Nordea House i Green Corner nabyły dwa fundusze nieruchomościowe RREEF.

Biurowiec w Warszawie. Green Corner i Nordea House
Autor: Skanska Property Poland
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej