Nowy biurowiec na mapie Warszawy. Nordea House i Green Corner oddane do użytku

2013-01-03 10:39
Biurowiec w Warszawie. Green Corner i Nordea House
Autor: Skanska Property Poland Green Corner i Nordea House. Skanska oddaje do użytku kolejny biurowiec. Warszawa zyskała 27 000 mkw. powierzchni biurowej

Skanska zakończyła realizację kompleksu biurowego, który został wybudowany w Warszawie przy ul. Chłodnej. W skład inwestycji wchodzą dwa budynki biurowe klasy A o łącznej powierzchni najmu 27 000 mkw.

Skanska Property Poland zakończyła realizację kompleksu biurowego na warszawskiej Woli. W skład inwestycji wchodzą dwa budynki biurowe klasy A: Nordea House i Green Corner. Łączna powierzchnia najmu wynosi 27 000 mkw. Inwestycja uzyskała precertyfikację środowiskową LEED na najwyższym, platynowym poziomie. W biurowcu zastosowano nowoczesne rozwiązania, które minimalizują wpływ obiektu na środowisko naturalne i obniżają zużycie energii, zapewniając przy tym odpowiednie warunki pracy.

Przeczytaj także: Atrium 1. Nowy biurowiec klasy A w Warszawie

Atutem inwestycji jest lokalizacja. Kompleks powstał u zbiegu ul. Chłodnej i Wroniej, w samym sercu dzielnicy Wola, która w ostatnim czasie aktywnie się rozwija i uznawana jest za bardzo atrakcyjną lokalizację - coraz częściej inwestorzy lokują tam swoje projekty. Ważną rolę odgrywa przede wszystkim dostęp do komunikacji miejskiej. Atutem lokalizacji jest bliskość linii autobusowych i tramwajowych. Po oddaniu do użytku drugiej linii metra atrakcyjność lokalizacji dodatkowo wzrośnie dzięki bliskości jednej z nowych stacji.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się na początku 2011 roku. Obiekt został zaprojektowany przez zespół architektów pod kierownictwem Michała Nocunia z firmy MW Projekt Biuro Projektowe sp. z o.o. Generalnym wykonawcą kompleksu była firma Skanska.

Za kwotę 94,6 mln euro biurowiec Nordea House i Green Corner nabyły dwa fundusze nieruchomościowe RREEF.

Biurowiec w Warszawie. Green Corner i Nordea House
Autor: Skanska Property Poland
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej