Nowy biurowiec Craft w Katowicach ma już pierwszych lokatorów. Jest szyld na fasadzie

2023-10-26 8:29

Nowy katowicki biurowiec Craft ma już lokatorów. W nowoczesnym i ekologicznym obiekcie swoje biura otworzył właśnie Strabag. To właśnie ta firma była wykonawcą inwestycji dla belgijskiego Ghelamco. Nowoczesny obiekt to najmłodszy biurowiec w mieście.

Spis treści

  1. To jeden z najmłodszych śląskich biurowców
  2. Craft ma już pierwszych lokatorów
  3. Nowoczesny design „ulokowany” w śląskich realiach
  4. Ekologiczny certyfikat SmartScore

To jeden z najmłodszych śląskich biurowców

Craft to jeden z najnowszych biurowców w Katowicach. Stoi przy ulicy Chorzowskiej, sąsiaduje z największym na Śląsku centrum handlowym „Silesia”. Uroczyście oddano go do użytku w sierpniu tego roku. Teraz wprowadzili się do niego pierwsi lokatorzy.

Craft ma już pierwszych lokatorów

Swoje biura ulokował tam wykonawca obiektu, koncern budowlany Strabag. Na biurowcu pojawił się już szyld z nazwą firmy.

Szukaliśmy na Śląsku miejsca dla dynamicznie rozwijającego się oddziału. I tak, ci co budowali się tu wprowadzili – podsumował w mediach społecznościowych Maciej Tomaszewski, rzecznik Strabagu.

Konstrukcja biurowca VIBE już stoi. Robotnicy wywiesili wiechę

Nowoczesny design „ulokowany” w śląskich realiach

Craft to biurowiec wysoki na 55 metrów. Dysponuje 26 700 mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej. Jego bryła to jakby trzy duże kostki nałożone na siebie i lekko przesunięte. Fasadę pokrywają tzw. żyletki, stylizowane na korodowaną stal. To nawiązanie do industrialnego charakteru obiektu, który tym wpisuje się w przemysłowy klimat stolicy Górnego Śląska.

GLOBAL OFFICE PARK W KATOWICACH GOTOWY. TRZECIA WIEŻA W TYM ROKU. ZOBACZ GALERIĘ

Ekologiczny certyfikat SmartScore

13-kondygnacyjna konstrukcja daje najemcom dostęp aż do sześciu tarasów, z których jeden znajduje się na dachu budynku, umożliwiając wyjątkowy widok na panoramę miasta. Projekt biurowca powstał w katowickiej Pracowni Architektonicznej Czora & Czora.

Craft ma być przykładem nowoczesnego i ekologicznego projektu wpisującego się w strategię ESG belgijskiej firmy Ghelamco. Craft jest bowiem pierwszym budynkiem biurowym Katowicach, który może pochwalić się certyfikatem SmartScore, potwierdzającym najwyższy standard inteligentnych rozwiązań w zarządzaniu budynkiem.

Katowice zyskują obiekt wyróżniający się ponadprzeciętną architekturą, troską o środowisko i oferujący najwyższej klasy biura. Centralne miasto ponad 2-milionowej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przyciąga inwestorów rozwiniętą infrastrukturą i dostępem do wykwalifikowanej kadry pracowników. Jestem przekonany, że Craft będzie idealnym miejscem do pracy i dynamicznego rozwoju polskich oraz międzynarodowych przedsiębiorstw, które zdecydują się ulokować swoje siedziby i centra usług na Śląsku – mówił w sierpniu Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

W KATOWICACH POWSTAŁ PIERWSZY PUBLICZNY AUTOMATYCZNY PARKING

Czytaj też: Mirbud wybuduje na Okęciu nowoczesny hotel

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej