Global Office Park w Katowicach gotowy. Trzecia wieża kompleksu Cavatiny jeszcze w tym roku

2023-10-20 11:14

Tych trzech wież w Katowicach nie sposób nie zauważyć. To Global Katowice, inwestycja Cavatiny. Całość tworzą Global Office Park i Global Apartments. Jak nazwa wskazuje, dwa obiekty to biurowce, trzecia, będąca jeszcze w budowie wieża, to apartamentowiec. Jak udało się nam dowiedzieć, ma być oddana do użytku w ostatnim kwartale tego roku.

Spis treści

  1. Global Office Park i Apartments w Katowicach to inwestycja z rozmachem
  2. Trzy wieże Cavatiny w Katowicach stały się kolejną ikoną miasta
  3. Kiedy trzecia wieża Cavatiny będzie gotowa?
  4. Global Apartments w Katowicach w liczbach

Global Office Park i Apartments w Katowicach to inwestycja z rozmachem

Global Office Park to dwa wysokościowce, połączone pięciokondygnacyjną podstawą. Tuż przy nich stoi trzecia 25-kondygnacyjna wieża – Global Apartments. Trzy wieże są częścią krajobrazu śródmieścia Katowic stosunkowo od niedawna. Ich budowę rozpoczęto pod koniec 2019 roku. Dziś w budowie jest już tylko ostatni z budynków.

Jak zapewnia inwestor, Global Office Park i Global Apartments przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach to pierwszy realizowany na tak dużą skalę projekt wielofunkcyjny na Śląsku. Jak już wspomnieliśmy, kompleks składa z dwóch wież biurowych i jednej wieży mieszkaniowej osadzonych na wspólnym 5-kondygnacyjnym podium, w którym mają się znaleźć liczne lokale gastronomiczne, handlowe i usługowe.

W KATOWICACH POWSTAJE WYJĄTKOWY HOTEL. MA MIEDZIANE BALKONY I MURAL. ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Trzy wieże Cavatiny w Katowicach stały się kolejną ikoną miasta

Wieże biurowe mają po 25 pięter i 100 metrów wysokości. To wysokiej klasy powierzchnie do pracy. Wszyscy użytkownicy inwestycji mają przestrzeń do wytchnienia od pracy i zgiełku miasta na terenie zielonych tarasów. Strefy zieleni i relaksu zajmą aż 2,3 tys. mkw. powierzchni kompleksu.

Jak powiedział nam Szymon Odolanowski, dyrektor marketingu i komunikacji w Cavatinie, obiekty biurowe są już większości skomercjalizowane.

Kiedy trzecia wieża Cavatiny będzie gotowa?

Tuż przy nich, wciąż w budowie pozostaje trzecia wieża. To obiekt mieszkaniowy. Będzie się w nim mieściło 670 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Mają to być apartamenty premium. Zielone części wspólne, całkowicie przeszklona elewacja, centrum handlowe, recepcja na dole, części wspólne monitorowane.

Udało się nam dowiedzieć, kiedy planowane jest oddanie Global Apartments, czyli wysokościowca z mieszkaniami.

CZYTAJ TEŻ: MIRBUD WYBUDUJE NOWY HOTEL CAMPANILE NA OKĘCIU

Oddanie budynku mieszkalnego planowane jest na czwartym kwartał 2023 roku. Aktualnie trwają prace wykończeniowe jak układania płytek, wykonywanie okładzin ściennych czy montaż stolarki drzwiowej – kończy Szymon Odolanowski z Cavatiny.

Global Apartments w Katowicach w liczbach

Wieża z mieszkaniami w Katowicach (Global Apartments) w liczbach:

  • Liczba mieszkań: 670
  • Kondygnacje naziemne: 25
  • Kondygnacje podziemne: 2
  • Miejsca parkingowe: 2 138
  • Windy w pojedynczej wieży: 11
  • W części wspólnej znajdują się liczne lokale gastronomiczne, handlowe i usługowe.

Trwa sprzedaż mieszkań premium w apartamentowcu przy ulicy Mickiewicza.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej