W centrum Katowic powstaje nowy hotel M23. Ma miedziane balustrady i mural na ścianie

2023-10-19 7:21

W Katowicach powstaje nowy, butikowy czterogwiazdkowy hotel M23. Otwarcie zapowiedziano na koniec 2023 roku. Nazwa nawiązuje do adresu, bo obiekt stanął w miejscu starej kamienicy właśnie przy ulicy Mariackiej Tylnej 23. Obiekt jest charakterystyczny, bo na jednej ze ścian powstał mural z wizerunkiem Zbigniewa Wodeckiego.

Spis treści

  1. Nowy hotel w centrum Katowic przyciąga uwagę
  2. Kiedy otwarcie Hotelu M23 na Mariackiej?
  3. Na piętrach Hotelu M23... górnictwo, hutnictwo i kolej
  4. Nowoczesna restauracja w M23 z elementami śląskiej kuchni

Nowy hotel w centrum Katowic przyciąga uwagę

Nowy hotel na Mariackiej w Katowicach przyciąga uwagę. Stylizowane na miedziane, eleganckie choć proste, balustrady robią wrażenie. Mieszkańcy jednak kojarzą hotel z innym „szczegółem”. Na jednej z jego ścian odsłonięto bowiem w ostatnich dniach mural z wizerunkiem Zbigniewa Wodeckiego, który miał się wychowywać w Katowicach.

Hotel powstaje w rozbudowanej od strony Mariackiej Tylnej starej kamienicy. Jej część wyburzono, cześć rozbudowano. Inwestorem jest tyska firma Ewimex.

Kiedy otwarcie Hotelu M23 na Mariackiej?

Sam hotel zaczął już przyjmować rezerwacje i zapowiada, że otwarcie M23 odbędzie się pod koniec 2023 roku.

To będzie szczególny obiekt, w którym nowoczesność łączy się z tradycją. Widać to i w modernistycznej fasadzie budynku, jak i w jego wnętrzach. Stylizowane na miedziane balkony i czarna elewacja hotelu bardzo pasują do siebie. Pasują też do miejsca, w którym stoją.

Na piętrach Hotelu M23... górnictwo, hutnictwo i kolej

Nie tylko fasada budynku jest interesująca, w podobnym eleganckim stylu urządzono także wnętrza. A te zaprojektowano z myślą o miejscu, w którym znajduje się czterogwiazdkowy hotel. To Śląsk, i to Śląsk oraz przemysł właśnie stały się jak widać, motywem przewodnim dla projektantów wnętrz tego obiektu.

Do dyspozycji gości przygotowano 42 pokoje tematyczne. Wystrój zależy od piętra. Jest tam:

  • Piętro Górnictwo
  • Piętro Huta
  • Piętro Kolej
  • Piętro Człowiek
  • Piętro Art

Są tam elementy industrialne, stylizowane koła zamachowe na ścianach, czerń, cegła. Jak to na Śląsku.Hotel M23 będzie miał także w swojej ofercie dwie sale konferencyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny.

Spektakularna metamorfoza starej górniczej cechowni w Czeladzi. Zobacz zdjęcia

Nowoczesna restauracja w M23 z elementami śląskiej kuchni

Oczywiście będzie też restauracja, w której można się spodziewać nowoczesnych akcentów z kuchni śląskiej i międzynarodowej w spektakularnie dobranej kompozycji.Powstaje tu także klimatyczny pub, umiejscowiony w zabytkowych wnętrzach hotelu. Jest utrzymany w klimacie steampunkowym. Jeśli goście będą chcieli się zrelaksować, będą mieli do dyspozycji strefę spa z jacuzzi, sauną infrared i i zabiegami relaksacyjnymi.

Tak powstaje Mercure Szczyrk Resort w Beskidach. Zobacz zdjęcia z budowy i wizualizacje wnętrz

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej