Mercure Szczyrk Resort zastąpi PRL-owski hotel Orle Gniazdo. Zobacz metamorfozę!

2023-10-16 14:18

Dawny PRL-owski hotel Orle Gniazdo w Beskidach zmienił się w Mercure Szczyrk Resort. Wiadomo już kiedy zostanie otwarty dla turystów. To najwyżej położony obiekt tego typu w kraju. Tej metamorfozy nie sposób nie zauważyć.

Spis treści

  1. Kiedyś ośrodek wypoczynkowy Huty Katowice, dziś nowoczesny hotel Mercure Szczyrk Resort
  2. Mercure Szczyrk Resort w liczbach
  3. Baseny, sale konferencyjne i lądowisko dla helikopterów

Kiedyś ośrodek wypoczynkowy Huty Katowice, dziś nowoczesny hotel Mercure Szczyrk Resort

Dawny hotel, Centrum Konferencyjne „Orle Gniazdo” w Szczyrku przechodzi ogromną metamorfozę. Z PRL-owskiego hotelu, którego czas świetności powoli mijał, zmienia się w nowoczesny, ogromny hotel Mercure Szczyrk Resort. Kiedyś hotel należał do śląskiej Huty Katowice. To tutaj przyjeżdżali na wczasy jej pracownicy. Dziś obiekt jest własnością prywatnego inwestora i stanie się niebawem ponownie – nowoczesną wizytówką hoteli w Szczyrku i całych Beskidach.

Właśnie ogłoszono kiedy Mercure Szczyrk Resort zostanie otwarty dla turystów. To początek 2024 roku.

Nowoczesną bryłę hotelu, przypominającego z zewnątrz, od strony gór, ogromne orle gniazdo zaprojektowały biura  Q2 Studio i Tremend. To nawiązanie do dawnej nazwy tego obiektu. Inwestorem jest firma Beskid Resort Properties.

Mercure Szczyrk Resort w liczbach

Hotel będzie oferował 447 pokoi, z których każdy ma zachwycać niepowtarzalnym widokiem na Szczyrk oraz panoramę Beskidu Śląskiego i jego najwyższy szczyt – Skrzyczne (1237 m n.p.m).

Projekt wyróżnia nowoczesność i ergonomiczne rozwiązania. Jak zapewnia inwestor, został stworzony w poszanowaniu natury, w odpowiedzi na duży potencjał turystyczny regionu.

Mercure Szczyrk Resort to jeden z najwyżej położonych obiektów w kraju (660 m n.p.m.) i największy wielofunkcyjny hotel w stolicy polskich gór.

Oto podstawowe dane Mercure Szczyrk Resort:

  • 35 000 metrów kwadratowych powierzchni całkowitej.
  • 447 pokoi hotelowych
  • 2500 metrów kwadratowych powierzchni eventowej
  • 2340 metrów kwadratowych przeznaczonych dla gastronomii\
  • 230 metrów kwadratowych powierzchni strefy spa
  • 2500 metrów kwadratowych powierzchni nowoczesnych basenów.

Hotel ma się stać częścią międzynarodowej sieci hoteli Accor.

Mercure Szczyrk Resort
Autor: Mercure Szczyrk Resort Tak ma wyklądać Mercure Szczyrk Resort po przebudowie. Elewacja przypomina orle gniazdo

Baseny, sale konferencyjne i lądowisko dla helikopterów

Mercure Szczyrk będzie składał się z 9 kondygnacji i mierzył 330 m długości. Na terenie hotelu powstaje pięć punktów gastronomicznych i aż 2500 mkw powierzchni eventowej, w tym 14 w sal konferencyjnych, a także grill bar na 400 osób i lądowisko dla helikopterów.

Do dyspozycji gości będzie aquapark, strefa SPA & Wellness – w tym sauny, gabinety fizjoterapii i beauty, siłownia, strefa dla dzieci oraz teren rekreacyjny. W przyszłości planowany jest mini stok z torem przeszkód i wyciągiem taśmowym.

ZOBACZ TEŻ: SPEKTAKULARNA METAMORFOZA ZAMKU W MUSZYNIE

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej