Nowoczesne hotele IBIS i NOVOTEL

2007-05-28 12:22

Na początku 2002 roku zostały oddane do użytku w Krakowie i Szczecinie dwa nowe kompleksy francuskiej sieci hotelarskiej Accor - Novotel i IBIS.

Dbając o utrzymanie poziomu swoich placówek (firma zarządza placówkami 2, 3 i 4-gwiazdkowymi), Accor stosuje ostre kryteria doboru producentów wyposażenia, wykonawców instalacji i dostawców innych usług. Takie podejście ma gwarantować hotelom niezmienną jakość, a gościom wysoki standard usług oraz pełne poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Poprzez sito ostrych kryteriów doboru firm realizujących poszczególne etapy tych inwestycji, przeszła oferta firmy Qumak-Sekom SA, spełniająca wszystkie wymagane normy w zakresie opracowania projektu i wykonania systemów teletechnicznych dla tych dwóch lokalizacji. Wybór firmy nie był przypadkowy. Qumak-Sekom SA (firma powstała w wyniku fuzji wyspecjalizowanych firm technologicznych: Qumak International sp. z o o. i Sekom SA) w trakcie licznych wcześniejszych wdrożeń tego rodzaju instalacji w wielu innych obiektach w Polsce opracował rozwiązania przeznaczone do różnych typów współczesnych budynków. Pozwoliło to w ciągu ostatnich lat na stworzenie przemyślanych i sprawdzonych projektów opracowanych m. in. dla potrzeb biurowców, obiektów rekreacyjnych, a także hoteli.


Kompleks hotelowy Novotel-IBIS w Szczecinie

Współpracując z projektantami hoteli Novotel-IBIS, generalnym wykonawcą oraz bezpośrednio z inwestorem, specjaliści Qumak-Sekom dokonali licznych uzgodnień w oparciu o bardzo szczegółowe korporacyjne wytyczne i standardy przewidziane dla tego typu obiektów na całym świecie. Została stworzona jednolita koncepcja ruchu klientów w obiektach, co w znacznym stopniu rzutowało na dobór i zakres systemów bezpieczeństwa w tych hotelach. Pakiet rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo gości hotelowych obejmuje: instalacje sygnalizacji pożaru (gdzie zastosowano wysokiej jakości rozwiązanie firmy Autronica) oraz system oddymiania (Belimo). Systemy nagłośnienia alarmowego i informacyjnego zostały stworzone w oparciu o renomowane technologie firmy Philips. Na ochronę mienia i osób przebywających w budynkach w istotny sposób wpływają systemy kontroli dostępu i domofonów oraz system telewizji dozorowej (Sanyo).


Recepcja hotelu Novotel w Krakowie

Dla hoteli Novotel, na bazie pakietu InTouch firmy Wonderware, zaprojektowano i wykonano zintegrowany system monitoringu, który obejmuje wizualizację systemu sygnalizacji pożaru. Dzięki temu uzyskano przejrzysty obraz wszelkich możliwych zdarzeń alarmowych, pozwalając tym samym na podjęcie szybkiej i skutecznej akcji alarmowej i gaśniczej. System sygnalizacji pożaru inicjuje automatyczne procedury oddymiania ciągów klimatyzacji i wentylacji oraz klatek schodowych i sterowania klimatyzacją.
Zaprojektowane i zainstalowane systemy nagłośnienia, telewizji satelitarnej (stworzonej w oparciu o rozwiązania firmy Hirschmann), współpracując z systemem telewizji płatnej (w Novotelach), uprzyjemniają pobyt gości w hotelach Novotel-IBIS. Dla potrzeb zaplecza administracyjnego oraz klientów, stworzono infrastrukturę teleinformatyczną, stosując standard okablowania strukturalnego - Lucent Systimax.

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej