Nowe oblicze katowickiego Supersamu

2009-12-18 12:25
Supersam w Katowicach
Autor: materiały od: Advanced Public Relations Supersam - wizualizacja nowego centrum handlowego, które powstanie w centrum Katowic

Do 2012 roku supersam stanie się nowoczesną galerią handlową Spółka Centrum Development & Investments zaprezentowała projekt nowoczesnego centrum handlowego Supersam*.

Firma Centrum Development & Investments planuje gruntowną przebudowę Supersamu położonego w ścisłym centrum Katowic, przy ul. Piotra Skargi. Na trzech kondygnacjach nowego Supersamu* o łącznej powierzchni najmu blisko 20 000 m2 znajdzie się około 90 sklepów i punktów usługowych. Do dyspozycji klientów będzie również trzypoziomowy parking dla około 400 samochodów. Budynek Supersamu zlokalizowany jest w tradycyjnie handlowej części Katowic. Jego przebudowa ożywi cały kwartał ulic w tym rejonie miasta i stanie się impulsem do poprawy jakości przestrzeni publicznej tej części Śródmieścia.

Supersam*
Autor: materiały od: Advanced Public Relations Charakterystycznym elementem Supersamu* będzie jego główne wejście. Przeszklenia na trzech kondygnacjach podkreślą nowoczesność bryły i zapewnią dobre doświetlenie wnętrza budynku.

Nowy Supersam* został zaprojektowany przez biura projektowe: Benoy i Konior Studio pod kierownictwem Tomasza Koniora – autora zwycięskiego projektu przebudowy centrum Katowic w konkursie rozstrzygniętym w 2006 roku. Koncepcja bryły budynku łączy w sobie tradycje budownictwa śląskiego ze współczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Projekt inwestycji powstał z inspiracji pomysłami najlepszych architektów niemieckich i polskich, takich jak Hermann Dernburg, Erich Mendelssohn czy Zbigniew Ihnatowicz.

- Złożyliśmy już wniosek o wydanie warunków zabudowy dla inwestycji. Budynek, dzięki swej lokalizacji, stanowić będzie swego rodzaju łącznik pomiędzy najważniejszymi obiektami, jakie znajdują się w jego sąsiedztwie: Placem Synagogi oraz Parkiem Rawy - mówi Tomasz P. Chenczke, prezes zarządu Centrum Development & Investments Polska.

Projekt zakłada także wykorzystanie jednego z oryginalnych elementów konstrukcji hali targowej, wybudowanej w miejscu dzisiejszego Supersamu w 1937 roku. Stały się one inspiracją dla powstania świetlika nad głównym, przestronnym pasażem galerii. W 1988 roku do hali targowej dobudowano dwupiętrowy biurowiec, a cały obiekt zmodernizowano i przekształcono w galerię handlową w 2003 roku. Planowana przebudowa to kontynuacja tego procesu.

Supersam* - liczby i fakty:

  • Powierzchnia całkowita obiektu - ok. 46 000 m2
  • Powierzchnia handlowa - ok. 20 000 m2
  • Ilość miejsc parkingowych - ok. 400
  • Planowane otwarcie - 2012 rok

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej