Nowe obiekty przemysłowe

2008-07-25 19:30
Senator
Autor: brak danych

Ogólnoeuropejski deweloper inteligentnych nieruchomości przemysłowych i logistycznych, firma Immo Industry Group, oddała do użytkowania dwa nowe obiekty, których zadaniem jest minimalizacja kosztów klienta.

Pierwszy obiekt powstał w Sulechowie w województwie lubuskim. Deweloper przekazała klucze do obiektu Senator Pens, w którym znajduje się montownia i hurtownia przyborów do pisania z przeznaczeniem na polski i niemiecki rynek.
Głównym celem, jaki ma realizować inwestycja, jest umożliwienie szybkiego reagowania firmy na rosnący popyt przy jednoczesnym obnizeniu kosztów logistycznych.

Powierzchnia obiektu o niestandardowym suficie na wysokości 8 m, wynosi 2 700 m2. Projekt został tak opracowany by w razie potrzeby budynek można było powiększyć o kolejne 800 m2.

"Rozwiązanie zaproponowane przez IIG pozwoli nam zwiększyć produkcję o 50%" - mówi Hein Noordenbos, dyrektor fabryki Senator Polska. "Bardzo funkcjonalny rozkład nowego obiektu, sprawia, że cały proces produkcji jest bardzo przejrzysty. Już teraz można znacznie obniżyć czas i koszty produkcji" - mówi Noordenbos.

Bartosz Kociumbas, Koordynator Projektu z firmy Immo Industry Group wyjaśnia: "Naszym głównym priorytetem było zmniejszenie zamierzonych kosztów inwestycyjnych i operacyjnych klienta oraz położenie nacisku na realne potrzeby firmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, iż udało nam się osiągnąć ten cel dla Senator Pens."

Drugi obiekt powstał w słowackim parku przemysłowym IIG-J&T Industrial Park Trnnava. Jest to obiekt dla firmy TI Automotive, zbudowany przez jont-venture Immo Industrial Group z jej słowackim partnerem J&T Real Estate.

Na początku firma TI Automotive będzie dostarczać przewody hamulcowe z nowego obiektu do sąsiadującej z IIG-J&T Industrial Park Trnava montowni spółki Peugeot Citroën. Powierzchnia obiektu wynosi 1 200 m2.

"Teraz kiedy TI Automotive nie musi ściągać części z Czech, nowa lokalizacja przyczyni się do znacznego obniżenia kosztów logistycznych Peugeot Citroën PSA Group" - twierdzi Oliver Garaj, dyrektor fabryki TI Automotive w Trnavie.

Radovan Brtis, Dyrektor Generalny IIG na Słowację mówi, że sam etap budowy obiektu TI Automotive trwał zaledwie III miesiące - wszystkie pozwolenia na budowę udało się otrzymać dużo wcześniej.

lipiec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej