Nowe inwestycje PKP. Dworce i centra handlowe

2015-10-30 16:24
Nowy dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia. Wnętrze hali dworcowej
Autor: HB Reavis - materiały prasowe HB Reavis: dworzec PKP Warszawa Zachodnia, wnetrze z hali. Nowa inwestycja w Warszawie ma być ukończona w 2015 roku

Spółka Xcity Investment ogłosiła zaproszenia na wybór inwestorów dla nowych projektów deweloperskich. PKP planuje 15 nowych inwestycji we współpracy z komercyjnymi partnerami.

Xcity Investment to utworzona w 2014 roku spółka, która w grupie PKP odpowiada za współpracę z deweloperami. Dzięki jej działalności gospodarowanie nieruchomościami przez PKP ma być prostsze i bardziej dochodowe. Do niedawna każda z nowych inwestycji była prowadzona przez osobną, specjalnie powołaną spółkę celową. Xcity Investment zastępuje te niezależne spółki.

W końcu października spółka ogłosiła zaproszenia na wybór inwestorów dla nowych projektów deweloperskich. Planowanych jest 15 nowych inwestycji, w Elblągu, Katowicach, Kłodzku, Kole, Koszalinie, Kutnie, Łowiczu, Oleśnicy, Chorzowie, Bielsku-Białej, Skarżysku-Kamiennej oraz w Warszawie. Najbardziej intensywnie toczyć się będą inwestycje w Warszawie, kolej planuje cztery realizacje. Będą mieć one różne funkcje. Planowane są centra handlowe, nowe biurowce i hotele, a nawet zabudowa mieszkaniowa. W dwóch miastach, Kłodzku  i  Katowicach planowana jest ponadto budowa dworców  kolejowych.

Szacunkowa wartość 15 nowych inwestycji szacowana jest przez PKP na około 630 mln euro. To tylko część działalności spółki, zaangażowanej w 40 projektów o różnych stadiach zaawansowania. Dwie pierwsze inwestycje, Galeria Katowicka i Poznań City Center, zostały już zakończone. Prace toczą się w siedmiu kolejnych lokalizacjach.

Więcej informacji o warunkach uczestnictwa w rokowaniach: www.xci.pl

Zobacz także: nowe, systemowe dworce zmienią wizerunek kolei

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej