Nowe inwestycje Panattoni w Polsce

2010-02-22 15:32
Panattoni Park Toruń
Autor: materiały od agencji TBWA PR Nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni 30 tys. mkw. powstanie w miejscowości Grębocin, niedaleko Torunia

Panattoni Europe poinformował o prowadzonych inwestycjach. Deweloper realizuje obecnie ok. 100 tys. m2 powierzchni w Polsce.

Deweloper zakończył III fazę Panattoni Park Łódź East (17 tys. m2).  Niedaleko Poznania powstaje budynek dla Farmacolu (5,4 tys. m2) oraz ekomagazyn dla H&M (30 tys. m2), w Warszawie - budynek dla Torfarmu (23 tys. m2) oraz II faza centrum w Czeladzi (20 tys. m2). Wkrótce rozpocznie się również budowa Panattoni Park Toruń (30 tys. m2) dla Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, oddział Nestle. Na II kwartał 2010 r. zaplanowana jest realizacja obiektu w Gdańsku (7 tys. m2).

- Rok 2009 zakończyliśmy wynikiem 250 tys. mkw. wynajętej powierzchni magazynowej – mówi Robert Dobrzycki, partner zarządzający na Europę Środkowo - Wschodnią w Panattoni Europe - Biorąc pod uwagę nasz 4% wskaźnik pustostanów, jesteśmy wręcz skazani na dalszą rozbudowę naszych parków. Podobnie jak w 2009 roku będziemy się przede wszystkim skupiać na inwestycjach szytych na miarę.

W 2010 r. deweloper zamierza skupić się na zdobywaniu kolejnych transakcji BTS oraz rozbudowie obecnych lokalizacji. W Polsce centralnej będzie to Łódź, w regionie warszawskim: parki w Ożarowie i Teresinie, w południowej Polsce: Gliwice, Czeladź i Mysłowice, na północy Polski: Gdańsk, na Dolnym Śląsku: Wrocław. Rozwijane będą również centra w Czechach (Praga) i na Słowacji (nowy rynek w portfolio od 2009 r.), gdzie deweloper rozpoczął projekty w miejscowościach: Trnava i Senec.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej