Nowe centrum magazynowo-serwisowe wyrobów hutniczych w Dąbrowie Górniczej

2007-05-23 14:33
Centrum magazynowo-serwisowe
Autor: brak danych

ThyssenKrupp Energostal otworzył 23.06.2006r w Dąbrowie Górniczej pierwszą część centrum magazynowo-serwisowego o powierzchni 28 500 mkw . Ten zaawansowany technologicznie obiekt jest największym centrum tego rodzaju na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

Nowe centrum magazynowo-serwisowe w Dąbrowie Górniczej będzie oferowało szereg nowych usług oraz kompleksową ofertę wyrobów hutniczych. Nowe usługi serwisowe stali węglowej obejmą cięcie blach w kręgu na arkusze (cut-to-length) i na taśmy oraz na niestandardowe formaty, wypalanie gazowe i plazmowe blach, ciecie rur i wyrobów długich, oraz ich piaskowanie i zabezpieczanie przed korozją. Dzięki bliskiej współpracy z ThyssenKrupp Stainless, ThyssenKrupp Energostal będzie proponował usługi serwisowe związane ze stalą nierdzewną jak cięcie blach w kręgu na arkusze i na taśmy, szlifowanie i szczotkowanie powierzchni blach oraz precyzyjne cięcie rur nierdzewnych. Oprócz racjonalizacji dostaw, klienci będą mogli poczynić dodatkowe oszczędności z tytułu eliminacji odpadów, zyskując jednocześnie szybszy dostęp do produktów niezbędnych do prowadzenia ich działalności.

Wizualizacja centrum magazynowo-serwisowego w Dąbrowie Górniczej

Od chwili rozpoczęcia budowy w 2005 roku, koncern ThyssenKrupp zainwestował 160 mln zł w utworzenie nowego centrum magazynowo-serwisowego o łącznej docelowej powierzchni zadaszonej 75 000 m2 w Dąbrowie Górniczej. Lokalizacja centrum w regionie, w którym koncentruje się większość polskiego przemysłu ciężkiego, zapewnia także optymalną synergię z istniejącymi centrami dystrybucji ThyssenKrupp Energostal w Poznaniu i Warszawie oraz 14 oddziałami na terenie całego kraju. Dzięki takiemu rozwiązaniu, spółka będzie mogła zaoferować swoim klientom najwyższej jakości usługi w optymalnym czasie bez względu na lokalizację. Obiekt w Dąbrowie Górniczej znajduje się w pobliżu głównych arterii komunikacji drogowej i kolejowej. Położenie centrum blisko granic z Czechami, Słowacją jak i połączenia z Ukrainą umożliwi sprawne dostawy poza granice Polski.

W najbliższych miesiącach Grupa ThyssenKrupp planuje otwarcie kolejnych części obiektu, gdzie docelowo będzie zatrudnionych 400 osób. Jest to wyjątkowa inwestycja w historii grupy ThyssenKrupp, ponieważ ośrodek stanie się siedzibą trzech segmentów koncernu, w tym ThyssenKrupp Steel (otwarcie tej części inwestycji przewidywane jest latem 2007 roku), ThyssenKrupp Services oraz ThyssenKrupp Stainless. Bliska współpraca prowadzona w ramach grupy umożliwi klientom jeszcze lepszy dostęp do oferty produktów i usług koncernu.

Wszystkie centra magazynowo-serwisowe Energostalu wyposażono w suwnice magnetyczne umożliwiające szybszy przeładunek produktów. Dodatkowym usprawnieniem będzie system wysokiego składowania typu KASTO, w którym 1800 komputerowo sterowanych kaset pomieści do 5400 ton wyrobów długich i rur. Nowy, w pełni zintegrowany system logistyki został opracowany, aby skoordynować działania trzech centrów dystrybucji spółki ThyssenKrupp Energostal na terenie Polski, zarządzać przepływem wyrobów od dostawców, magazynowaniem oraz dostawami produktów do klientów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej