Nowa siedziba firmy Bayer będzie gotowa we wrześniu

2011-05-09 13:14

We wrześniu 2011 r. zakończy się rozbudowa siedziby firmy Bayer przy Al. Jerozolimskich w Warszawie. Projekt jest realizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i poszanowania środowiska naturalnego. Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 40 mln zł.

Siedziba firmy Bayer powiększy się o 2000 m2 powierzchni, na której znajdą się biura, sale konferencyjne, pomieszczenia socjalne dla pracowników, dodatkowy podziemny parking dla 75 samochodów oraz magazyny.

Zobacz także: Przetarg na budowę biurowca pasywnego Euro-Centrum w Katowicach

- Cieszymy się, że inwestycja rozwija się zgodnie z planem i zachowujemy założone wcześniej terminy. Stan surowy został zakończony w grudniu 2010, a obecnie trwają prace wykończeniowe. Rozbudowa siedziby firmy jest dowodem na to, jak dużym zaufaniem darzymy rynek w Polsce – powiedział prezes zarządu firmy Bayer Sp. z o.o., Dirk Ehle.

Trwają prace związane z przygotowaniem fasady budynku. Obecnie budynek jest już obłożony wełną mineralną. Wewnątrz budynku układane są podniesione podłogi oraz budowane ścianki kartonowo-gipsowe. Prace przy montowaniu instalacji są daleko zaawansowane.

Jednym z głównych celów architektów pracujących przy projektowaniu biurowca było wykorzystanie innowacyjnych technologii oraz zminimalizowanie niekorzystnego wpływu na środowisko.

Oto kilka z zastosowanych rozwiązań:

  • wykorzystanie materiałów budowlanych łatwo poddających się recyklingowi
  • zastosowanie nowoczesnego systemu zarządzania budynkiem, który między innymi wyłącza latem chłodzenie, gdy zostanie otworzone okno
  • wysoka sprawność odzyskiwania ciepła (do 84%)
  • niskie zużycie energii w ciągu roku (ok. 85kW/m2K/rok)
  • retencja wód deszczowych

Koncepcja nowego budynku została przygotowana przez Bayer Technology Services GmbH, dostawcę zintegrowanych rozwiązań dla przemysłu chemicznego i farmaceutycznego. Główne prace projektowe zostały zrealizowane przez biuro aib GmbH z Duisburga we współpracy z krakowskim biurem K. Ingarden, J. Ewý Architekci Sp. z o.o. Prace na etapie wykonawczym koordynuje biuro RKW Rhode, Kellermann, Wawrowsky z Warszawy. Generalnym wykonawcą jest firma Erbud SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej