Przetarg na budowę biurowca pasywnego Euro-Centrum w Katowicach

2011-04-12 17:44
Biurowiec pasywny
Autor: Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum Budynek pasywny to budynek o minimalnym zapotrzebowaniu na energię do ogrzania wnętrza 15 kWh/mkw./rok (czyli 1,5 l oleju opałowego lub 1,5 mkw. gazu ziemnego na mkw.) – w porównaniu z 120 kWh/mkw./rok w budynku konwencjonalnym. (Standardy ustalone przez niemiecki Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt)

Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum otworzył postępowanie przetargowe na generalnego wykonawcę robót budowlanych związanych z nową siedzibą Parku - biurowcem pasywnym. Na przygotowanie oferty zainteresowane firmy mają czas do 25 maja.

Zamówienie obejmuje wykonanie szerokiego zakresu robót budowlanych na podstawie przygotowanej dokumentacji projektowej wraz z zagospodarowaniem terenu wokół budynku. Obiekt o powierzchni ponad 6 tys. m2 będzie miał charakter nie tylko biurowo-usługowy, ale też będzie zawierał pomieszczenia laboratoryjno-wdrożeniowe. Zgodnie z projektem biurowiec ma spełniać wymagania obiektu pasywnego, stąd wysoki poziom trudności prowadzonej inwestycji.

Zobacz także: Najnowsze rozwiązania i urządzenia techniczne minimalizujące zużycie energii w budynku pasywnym Euro-Centrum w Katowicach

Oferenci będą musieli wykazać się doświadczeniem w budowie biurowców o podobnych gabarytach i obiektów z zastosowaniem pompy ciepła, wentylacji mechanicznej i nadrzędnego systemu automatyki BMS. W swoim portfolio powinni też mieć realizacje instalacji solarnych lub fotowoltaicznych.

Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tych warunków określa SIWZ, który jest dostępny na stronie internetowej Parku Naukowo-Technologicznego ( http://www.euro-centrum.com.pl/przetargi/pnt/1 )

Dokumentacja projektowa, przedmiary robót oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót udostępniane będą na wniosek potencjalnego wykonawcy. Od wykonawców wymaga się wniesienia wadium w wysokości 750 tys. zł.

Wyłoniony w postępowaniu generalny wykonawca będzie miał na realizację inwestycji 18 miesięcy.

Biurowiec pasywny
Autor: Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej