Nowa inwestycja w Gdańsku: osiedle Wolne Miasto

2015-07-09 13:47
Nowa inwestycja w Gdańsku: osiedle Nowe Miasto
Autor: ECO-Classic. Materiały prasowe Nowa inwestycja w Gdańsku: osiedle Nowe Miasto

Zakończyły się prace konstrukcyjne w II etapie budowy osiedla Nowe Miasto w Gdańsku. Nowa inwestycja ECO-Classic będzie się docelowo składać z ośmiu budynków i 1200 mieszkań.

W lipcu 2015  na terenie kompleksu Wolne Miasto przy ulicy Cedrowej w Gdańsku zakończyły się prace konstrukcyjne w II etapie. Na terenie osiedla powstaje drugi z ośmiu zaplanowanych budynków. Będzie w nim 187 mieszkań o powierzchniach od 27 m2 do 97 m2. Oddanie do użytku zaplanowane jest na I kwartał 2016 roku.

Po zakończeniu inwestycji osiedle Wolne Miasto ma być kompleksem ośmiu budynków o wysokości 3-4 pięter. Łącznie mieścić mają około 1200 mieszkań. Pierwszy spośród zaplanowanych budynków został oddany do użytkowania w  2013 roku. Według inwestora, całość ma przypominać niewielkie miasteczko z układem uliczek oraz „rynkiem” z fontanną, a także miejską zielenią. Na terenie nowej inwestycji mają być zachowane stare drzewa z istniejącego na terenie nowej inwestycji sadu. W sąsiedztwie nowych budynków pozostaną głównie dwudziestoletnie jabłonie.


W miejscach nie narażonych na duże obciążenia projektanci zachowali powierzchnie przepuszczalne, co sprzyjać ma rozwojowi roślin, a przy tym zmniejszyć ilość wody odprowadzanej do systemu kanalizacyjnego.
 

Nazwa inwestycji: Wolne Miasto
Lokalizacja inwestycji: ul. Cedrowa, Gdańsk
Inwestor: ECO-Classic
Projekt: 2011
Data rozpoczęcia II etapu: 2014
Planowany termin oddania do użytku (II etap): I kwartał 2016
Autorzy projektu: ECO-Classic Architekci
Powierzchnia terenu: ok. 14 000 m2
Liczba mieszkań: 192
Liczba kondygnacji: 4 naziemne, 1 podziemna
Powierzchnia mieszkań w nowym budynku (II etap): 28-99 m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej