Nowa inwestycja w Gdańsku: osiedle Wolne Miasto

2015-07-09 13:47
Nowa inwestycja w Gdańsku: osiedle Nowe Miasto
Autor: ECO-Classic. Materiały prasowe Nowa inwestycja w Gdańsku: osiedle Nowe Miasto

Zakończyły się prace konstrukcyjne w II etapie budowy osiedla Nowe Miasto w Gdańsku. Nowa inwestycja ECO-Classic będzie się docelowo składać z ośmiu budynków i 1200 mieszkań.

W lipcu 2015  na terenie kompleksu Wolne Miasto przy ulicy Cedrowej w Gdańsku zakończyły się prace konstrukcyjne w II etapie. Na terenie osiedla powstaje drugi z ośmiu zaplanowanych budynków. Będzie w nim 187 mieszkań o powierzchniach od 27 m2 do 97 m2. Oddanie do użytku zaplanowane jest na I kwartał 2016 roku.

Po zakończeniu inwestycji osiedle Wolne Miasto ma być kompleksem ośmiu budynków o wysokości 3-4 pięter. Łącznie mieścić mają około 1200 mieszkań. Pierwszy spośród zaplanowanych budynków został oddany do użytkowania w  2013 roku. Według inwestora, całość ma przypominać niewielkie miasteczko z układem uliczek oraz „rynkiem” z fontanną, a także miejską zielenią. Na terenie nowej inwestycji mają być zachowane stare drzewa z istniejącego na terenie nowej inwestycji sadu. W sąsiedztwie nowych budynków pozostaną głównie dwudziestoletnie jabłonie.


W miejscach nie narażonych na duże obciążenia projektanci zachowali powierzchnie przepuszczalne, co sprzyjać ma rozwojowi roślin, a przy tym zmniejszyć ilość wody odprowadzanej do systemu kanalizacyjnego.
 

Nazwa inwestycji: Wolne Miasto
Lokalizacja inwestycji: ul. Cedrowa, Gdańsk
Inwestor: ECO-Classic
Projekt: 2011
Data rozpoczęcia II etapu: 2014
Planowany termin oddania do użytku (II etap): I kwartał 2016
Autorzy projektu: ECO-Classic Architekci
Powierzchnia terenu: ok. 14 000 m2
Liczba mieszkań: 192
Liczba kondygnacji: 4 naziemne, 1 podziemna
Powierzchnia mieszkań w nowym budynku (II etap): 28-99 m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej