Nowa inwestycja na Pradze - Miasteczko Koneser

2010-03-08 10:08
Nowa inwestycja na Pradze - Miasteczko Koneser
Autor: EGZO GROUP Sp. z o.o.

BBI Development zapowiedziało, że w czerwcu ruszy przebudowa zabytkowej XIX-wiecznej Wytwórni Wódek Koneser. Sześcioetapowa inwestycja rozpocznie się od przygotowania części biurowej, a następnie mieszkalnej. Oddzielną część stanowić będą dzisiejsze pomieszczenia artystyczne – galerie i teatr. Miasteczko Koneser na Pradze-Północ będzie gotowe do końca 2013 roku.

Nowa inwestycja na Pradze - Miasteczko Koneser
Autor: EGZO GROUP Sp. z o.o.

- Czekamy na pozwolenie ruszenia z budową i rozpoczynamy etap odrestaurowania zabytkowego, najstarszego pawilonu. Nowe budynki powstaną od strony ulicy Białostockiej i Markowskiej. Będą to apartamenty z czerwonej cegły, wpisujące się w zabytkową, istniejącą architekturę – podsumowuje Krzysztof Tyszkiewicz, architekt BBI Development.

Z okien nowych mieszkań będzie widok na historyczną zabudowę wytwórni, a lofty znajdą się w starej części mennicy. To około 200-metrowe lokale, które będzie można dowolnie spiętrzać, czyli budować wewnętrzne kondygnacje.

Inwestycja pochłonie grubo ponad 300 milionów złotych. Ceny nie będą tu niskie. Należy liczyć około 10-11 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

ZOBACZ CO JESZCZE DZIEJE SIĘ NA WARSZAWSKIEJ PRADZE - KLIKNIJ: NOWE INWESTYCJE

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej