Stare mury odżyją

2009-05-29 12:09
Kompleks na terenie fabryki Koneser
Autor: Biuro Prasowe BBI Development Na terenie stuletniej fabryki wódek Koneser znajdą się mieszkania, biura oraz centrum handlowe

Na terenie pofabrycznego zespołu Koneser na warszawskiej Pradze, deweloper – firma BBI Development zamierza wybudować kompleks, składający się z soft loftów, biur oraz centrum handlowego. Zgodnie z założeniami, przy ulicy Ząbkowskiej powstanie zespół budynków o powierzchni użytkowej ok. 60 tys. mkw.

W kwietniu rozpoczęły się prace rozbiórkowe i jak zapewnia deweloper, poprzedzone były dokładną inwentaryzacją budynków, znajdujących się na tym terenie oraz pozyskaniem wszelkich decyzji administracyjnych. Wszystkie plany rozbiórki zostały zweryfikowane i zaakceptowane przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków. "Wyburzane są obiekty, które nie mają wartości zabytkowej, czyli ponad dwadzieścia budynków i wiat. Prace prowadzimy pod nadzorem rzeczoznawcy budowlanego posiadającego uprawnienia do kontrolowania prac przy obiektach zabytkowych. Przestrzegamy procedur, żadnej drogi na skróty" – mówi Rafał Szczepański, prezes spółki Juvenes, która jest project managerem inwestycji.

Kubatura rozbieranych budynków to ponad 100 tys. m3. Prace wykonywane są przy użyciu specjalistycznego sprzętu oraz ręcznie przez wyspecjalizowanych pracowników. Rozbiórki potrwają do końca roku w wydzielanych na bieżąco strefach. "Prace prowadzimy etapowo co pozwala placówkom kulturalnym w Koneserze prowadzić bieżącą działalność bez większych zakłóceń" – mówi Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

Autorem projektu jest pracownia wewnętrzna spółki Juvenes. Kilka kwartałów zostanie zaprojektowanych przez architektów z  pracowni Bulanda & Mucha.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej