Nowa hala produkcyjna w Bydgoszczy. Inwestycję zrealizuje Budimex

2015-06-02 15:39

Budimex postawi w Bydgoszczy halę produkcyjną. Nowa inwestycja ruszyła w dniu 29 maja, kiedy generlany wykonawcą podpisał kontrakt z inwestorem – firmą SPX Flow Technology Poland.

Budimex rusza z budową nowej inwestycji z Bydgoszczy. Powstanie hala produkcyjna

W Bydgoszczy powstanie hala produkcyjna o powierzchni 30 tys. m2. Będą w niej produkowane specjalistyczne maszyny i urządzenia dla branży mleczarskiej i spożywczej. Hala zostanie zbudowana na działce o powierzchni ok. 10 hektarów. Generalnym wykonawcą nowej bydgoskiej inwestycji została firma Budimex, która podpisała umowę z inwestorem – firmą SPX Flow Technology Poland –  w piątek 29 maja 2015. Koszt tego zlecenia to 67,73 mln zł.

W ramach inwestycji obok hali powstanie budynek socjalno- biurowy o powierzchni użytkowej 4 tys. m2. Będzie się on składał z dwóch części – socjalnej, która zajmie dwie kondygnacje i biurowej, która powstanie na trzech kondygnacjach. Nowa inwestycja przyczyni się do zapewnienia wielu nowych miejsc pracy dla mieszkańców Bydgoszczy. Szacuje się że będzie to nawet 400 wolnych wakatów. Hala produkcyjna i obiekt socjalno biurowy mają być gotowe w marcu 2016.

Nazwa inwestycji: Hala produkcyjna dla branży spożywczej
Adres inwestycji: Bydgoszcz
Inwestor: SPX Flow Technology Poland sp. z o.o.
Generalny wykonawca: Budimex SA
Początek realizacji: czerwiec 2015
Planowane oddanie do użytku: 24 marca 2016
Powierzchnia użytkowa: 34 tys. m2 (hala i budynek dodatkowy)
Koszt inwestycji: ok. 68 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej