Niemiecki inwestor w Środzie Śląskiej

2007-06-13 16:34

Vorwerk Dichtungssyteme Polska to pierwsza firma, która rozpocznie realizację inwestycji w Środzie Śląskiej jako podstrefie LSSE. Wartość tej inwestycji wyniesie nie mniej niż 20 mln zł.

24 sierpnia 2005r. wydano 54 zezwolenie na działalność w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Otrzymała je niemiecka firma Vorwerk Dichtungssyteme Polska sp. z o.o. Gospodarzem uroczystości wręczenia pozwolenia był Burmistrz Środy Śląskiej Bogusław Krasucki. Zaproszono również Starostę Powiatu Stanisława Wichę oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Waldemara Wawrzyńskiego. Zezwolenie na działalność zostało wręczone prezesowi spółki Vorwerk przez Ryszarda Gibułę, Prezesa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Niemiecki inwestor rozpoczął już prace nad budową zakładu w Komornikach koło Środy Śląskiej. Na działce o powierzchni 2,3 ha powstanie tam fabryka produkująca elastomery i termoplastyczne systemy uszczelniające karoserie samochodowe. Odbiorcami produktów z nowo powstającej fabryki będą takie koncerny motoryzacyjne, jak Volkswagen, Opel, Daimler-Chrysler, Webasto. Do końca 2010 roku Vorwerk Dichtungssyteme zatrudni w Środzie Śląskiej co najmniej 150 osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej