Motel One. Hotel niemieckiej sieci Motel One w Warszawie otwarty

2019-07-22 12:34
Motel One
Autor: STRABAG Real Estate Budowa hotelu motel One w Warszawie trwała dwa lata

Motel One w Warszawie to pierwszy obiekt niemieckiej marki hotelowej w Polsce. 22 lipca 2019 STRABAG Real Estate przekazał operatorowi hotelu Motel One ukończony budynek. Zobacz jak wygląda i gdzie powstał obiekt.

Motel One
Autor: STRABAG Real Estate W hotelu Motel One można zamieszkać w jednym z 333 nowoczesnych pokoi

Motel One – pierwszy hotel Motel One powstał w Warszawie

Pierwszy obiekt hotelowy sieci Motel One powstał w Warszawie przy ul. Tamka 38. Nowa inwestycja sąsiaduje z Muzeum Chopina. W hotelu powstały 333 nowoczesne pokoje, przestronne wnętrza recepcji i lobby, strefa lounge wraz z barem oraz sale konferencyjne. Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 10 580 m².

Przypomnijmy, że roboty budowlane na działce przy ul. Tamka ruszyły w 2016 roku. Generalnym wykonawcą była firma STRABAG sp. z o.o. Projekt architektoniczny obiektu powstał w warszawskiej pracowni Kikowski Architekci, która specjalizuje się w projektowaniu budynków hotelowych.

Motel One w sąsiedztwie Muzeum Chopina

Nowy Motel One powstał w okolicy Muzeum Chopina oraz Uniwersytetu Muzycznego. Hotel znajduje się blisko Powiśla - dynamicznie rozwijającej się dzielnicy nad brzegiem Wisły i zaledwie 5 minut spacerem od ul. Nowy Świat. Lokalizacja hotelu jest atrakcyjna zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i turystów odwiedzających Warszawę.

Rozwój sieci Hotel One w Polsce

Hotele niemieckiej marki Hotel One, porównywane są ze standardem dwóch gwiazdek. Niemiecka firma dąży do osiągnięcia 75 hoteli w ciągu dwóch najbliższych lat.Blisko 60 istniejących obiektów sieci znajduje w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Austrii. Kolejny polski Motel One planowany jest w Krakowie, a  kolejne mogą pojawić się w Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku.

Jak dojechać do hotelu Motel One?

Nazwa inwestycji: Motel One
Adres inwestycji: Tamka 38, Warszawa
Inwestor: STRABAG Real Estate
Projektant: Kikowski Architekci Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: STRABAG sp. z o.o.
Powierzchnia całkowita: 10 580 m²
Ilość pokoi: 333
Początek realizacji: 2016
Oddanie do użytku: 22 lipca 2019

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej