Największy co-living w Polsce - Smartti Mokotów powstanie w Warszawie

2019-05-22 10:46
Co-living Smartti Mokotów
Autor: YIT Projekt Smartti Mokotów powstał w pracowni KAPS ARCHITEKCI

Co-living czyli mieszkanie we wspólnocie. Domy co-livingowe przypominają trochę akademiki o bardzo wysokim standardzie. Taka właśnie będzie inwestycja Smartti Mokotów. W inwestycji powstaną budynki mieszkalne w połączeniu z przestrzenią co-workingową oraz bogatą infrastrukturą towarzyszącą.

Co-living czyli wspólnota mieszkańców

Kolebką co-livingu są Stany Zjednoczone i Wielka Brytania. To właśnie w tych państwach zrodził się pomysł zbudowania miejsc, w których można mieszkać i pracować jednocześnie, głównie po to aby oszczędzić czas. W Polsce ten trend dopiero raczkuje, a inwestycja Smartti Mokotów ma być prekursorem.

Co-living w Smartti Mokotów

Warszawski projekt co-livingu oparty jest na podobnych założeniach. Smartti Mokotów ma być wspólnotą, w której mieszkańców będzie łączyć o wiele więcej niż mieszkańców sąsiedzkich wspólnot mieszkaniowych. Zasadnicza różnica będzie polegała na zorganizowaniu przestrzeni.

Co-living to mieszkanie w jednym domu ze wspólnymi kuchniami, jadalniami, pralniami, itp. Przestrzeń prywatna w takich miejscach jest o wiele bardziej ograniczona niż w przypadku cohousingu. Brak tu odrębnych mieszkań, dlatego Smartti Mokotów to projekt skierowany do osób, dla których ważna jest przestrzeń do wspólnego spędzania czasu.

W inwestycji powstaną nowocześnie urządzone i funkcjonalne budynki mieszkalne ze wspólnymi przestrzeniami, lokale usługowe, punkty gastronomiczne oraz strefy relaksacyjne i czytelna. Na najwyższych kondygnacjach budynków zaprojektowano powierzchnie użytkowe, a na dachu plenerową siłownię oraz boisko do gry w piłkę.

Projekt inwestycji powstał w pracowni KAPS ARCHITEKCI.

Etapy inwestycji Smartti Mokotów

Pierwszy etap inwestycji będzie zrealizowany przy ul. Postępu 22, na działce o powierzchni 3 695 m². W tej fazie powstanie budynek z 334 lokalami o łącznej powierzchni użytkowej 6 200 m². Przestrzenie wspólne, komercyjne i administracyjne zajmą łącznie blisko 1 500 m². Lokale mieszkalne będą sprzedawane klientom indywidualnym z przeznaczeniem na użytek własny lub pod wynajem.

W drugim etapie projektu powstanie 601 lokali o łącznej powierzchni użytkowej 11 861 m². Przestrzenie wspólne, komercyjne i administracyjne zajmą łącznie ponad 3 850 m². Działaka, na której powstanie budynek z lokalami mieszkalnymi znajduje się przy ul. Domaniewskiej 46. YIT planuje realizować ten projekt z partnerem instytucjonalnym zainteresowanym uzyskaniem stabilnych przychodów z wynajmu obiektu.

Przykład projektu co-living w Londynie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej