Modernizacja oczyszczalni ścieków w Kędzierzynie-Koźlu

2007-05-25 15:51
Oczyszczalnia Ścieków
Autor: brak danych

Mostostal Warszawa S.A. zawarł umowę z Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją w Kędzierzynie-Koźlu Sp. z o.o., której przedmiotem jest modernizacja oczyszczalni ścieków i zarządzanie osadami, wydłużenie systemu rozprowadzania wody oraz zamknięcie dwóch zakładów uzdatniania wody pitnej.

Mostostal Warszawa S.A. we współpracy z firmami: Siemens Water Technologies S.p.A , P.U.P. "Sanbud"-Edward Rataj, Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego i Instalacyjnego ,,Chmielewski", Econ Marek Michalczyk podpisał kontrakt z MWiK na modernizację oczyszczalni ścieków. W Mostostalu za realizację zadania odpowiadać będzie oddział ds. Inżynierii Środowiska. Zakres prac obejmie zaprojektowanie oraz wykonanie wszystkich założonych zadań. Wartość umowy wynosi 6,5 mln euro. Przedsięwzięcie jest częścią projektu "Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Kędzierzynie - Koźlu" i jest dofinansowane w 70 proc. przez Unię Europejską.

Jednym z zadań będzie modernizacja systemu skratek. Wybudowana zostanie także komora fermentacyjna WKFz oraz osadnik wtórny, co pozwoli zwiększyć efektywność pracy oczyszczani ścieków oraz jej niezawodność. Powstanie również nowoczesna suszarnia osadów ściekowych. Wszystkie prace mają się zakończyć 31 sierpnia 2009 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej