Maco Polska otworzyła w KSSE nowoczesne Centrum Logistyczno - Magazynowe

2007-06-13 16:33

Centrum logistyczno-magazynowe austriackiej firmy Maco, specjalizującej się w produkcji okuć do stolarki otworowej, zostało otwarte w Gliwicach. Wartość inwestycji szacuje się na 5 mln euro.

Obiekt powstał na 2-hektarowej działce na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). O takim wyborze lokalizacji inwestycji zdecydowało m.in. położenie dotychczasowej siedziby firmy, która mieściła się w Czekanowie k.Gliwic oraz bliskość większości głównych klientów Maco. Nie bez znaczenia były również korzystne warunki zaoferowane inwestorowi przez KSSE (konkurencyjna oferta na zakup gruntu, atrakcyjne ulgi podatkowe). Austriacka firma, korzystając z możliwości rozwoju, stworzy za to nowe miejsca pracy.
Uroczyste otwarcie Centrum Logistyczno - Magazynowego odbyło się w Gliwicach 18 sierpnia 2005 r. Oddany do użytku obiekt Maco Polska służyć będzie magazynowaniu i dystrybucji produktów austriackiej grupy. Zdecydowanie zwiększy on komfort i bezpieczeństwo klientów firmy oraz skróci czas dostępności niestandardowych elementów, które od tej chwili będą magazynowane w Polsce. Magazyn wysokiego składowania, będący zasadniczą częścią nowego obiektu, jest w pełni automatyczny. - Został zaprojektowany w myśl zasady: towar do komisjonującego a nie komisjonujący do towaru. Jest to jeden z najnowocześniejszych magazynów w Polsce - powiedział Robert Niemirowicz, dyrektor administracyjny Maco Polska. Poza magazynem, w uruchomionym obiekcie znajdują się także biura, sale szkoleniowe, pomieszczenia socjalne oraz specjalne pomieszczenia do testowania okien.
Firmę Maco założył w 1947 roku Lorenz Mayer, od 1971 roku przedsiębiorstwo prowadzi jego syn. Firma ma w Austrii dwa zakłady produkcyjne (w Salzburgu i Trieben), o łącznej powierzchni około 95 000 m. kw. Dysponuje ponadto powierzchnią produkcyjną rozrzuconych po Europie firm-córek Maco, których austriacka firma-matka jest stuprocentowym właścicielem. W fabrykach Maco produkowane są obecnie przede wszystkim okucia do okien rozwiernych, rozwierno - uchylnych, do drzwi balkonowych, okucia do okiennic, zamki drzwiowe oraz klamki okienne. Dziewięćdziesiąt procent produkcji jest sprzedawane poza granicami Austrii. W całej grupie jest teraz zatrudnionych ponad 1800 pracowników.
Maco Polska powstała w 1998 roku. Firma zaopatruje w wyroby austriackiej grupy rynek polski oraz, częściowo, rynki wschodnie. Po otwarciu Centrum Logistycznego- Magazynowego sprzedaż wyrobów przejęła nowo utworzona spółka Maco Okucia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej