Lublin Plaza otwarta

2007-06-18 17:36
Lublin Plaza
Autor: brak danych

12 czerwca 2007 roku swoje podwoje otworzyło Centrum Handlowe Lublin Plaza. Klienci galerii będą mogli robić zakupy w ponad 150 sklepach oraz obejrzeć film w pierwszym w mieście multipleksie.

Lublin Plaza jest największym centrum handlowo-rozrywkowym w mieście. Zlokalizowane jest u zbiegu ulic Lipowej i Obrońców Pokoju. Galeria miała być pierwotnie otworzona 25 maja 2007 roku, ale dwa dni wcześniej nad Lublinem przeszła gwałtowana burza i budynek zalała woda. Osuszenie i ponowne przygotowanie otwarcia zajęło niemal trzy tygodnie. Teraz inwestor - Plaza Centers Poland zapewnia, że wszystko jest już w porządku i historia się nie powtórzy.

Na handel i rozrywkę zostały przeznaczone trzy kondygnacje. Wśród najemców znajdują się znane marki m.in.: Empik, Orsay, Rossmann, Reserved, H&M, Smyk, Monnari oraz Sephora. Powstały też delikatesy, 8 sal kinowych i centrum rozrywki Fantasy Park z kręgielnią, bilardami, grami komputerowymi, placem zabaw dla dzieci, kafejką internetową i dyskoteką. W Plazie jest także centrum kongresowe. W drugim etapie inwestor planuje stworzenie powierzchni biurowych i hotelu. Klienci Plazy mogą korzystać z 700 miejsc parkingowych ulokowanych na 2 poziomach. Łączna powierzchnia centrum wynosi 68 tys. mkw.
Na razie w obiekcie nie działała część ruchomych schodów i chodników uszkodzonych podczas majowej ulewy. Generalny wykonawca firma Strabag wciąż czeka na części potrzebne do dalszych prac.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej