Krakowska Galeria Kazimierz zmieniła właściciela i przejdzie modernizację

2014-11-28 12:04
galeria kazimierz krakow
Autor: Galeria Kazimierz Galeria Kazimierz została otwarta w 2005 roku. Jest to jedna z najstarszych galerii w Krakowie

Galeria Kazimierz w 2015 roku będzie miała jubileusz 10-lecia. Jedno z najstarszych centrów handlowych czekają duże zmiany: nowy właściciel, nowe logo, nowa ambasadorka i poważna modernizacja.

Inwestorem, który wybudował Galerię Kazimierz jest firma GTC. Galeria została otwarta w 2005 roku i jest jedną z nastarszych i, w dalszym ciągu, największych galerii handlowych w Krakowie.

W 2014 roku Galeria Kazimierz zmieniła właściciela - centrum handlowe nabyła spółka INVESCO Real Estate. Jest to pierwsza inwestycja handlowa w portfolio spółki. Fundusz inwestycyjny INVESCO jest właścielem m.in. takich warszawskich biurowców jak: Crown Square (kupiony w 2011 roku od Ghelamco) lub Zaułek Piękna (nabyty także od Ghelamco).

Zmiany, które wprowadza nowy właściciel mają spowodować, że zakupy będą jeszcze przyjemniejsze, a galeria będzie nadążać za obowiązującymi trendami.

Zakres prac modernizacyjnych obejmie remont parkingów (powstaną m.in. stacji naprawy rowerów, specjalne miejsca parkingowe z szafkami dla motocyklistów). Galeria będzie mogła się pochwalić stacją ładowania samochodów elektrycznych. Kolejne zapowiadane zmiany będą dotyczyć wnętrz galerii. Wyremontowane zostaną łazienki, ciągi komunikacyjne, powstanie piękny pokój dla rodziców z dziećmi, wymienione będa schody ruchome i oświetlenie. W dalszej kolejności nowy właściciel zapowiada też przebudowę strefy food court.

Koncepcję zmian dla Galerii Kazimierz przygotowała londyńska pracownia architektoniczna Haskoll, która specjalizuje się w projektach centrów handlowych. Projekt architektoniczny przygotowała krakowska pracownia Meblodom.

W tej chwili trwają już prace remontowe. Przetargi na kolejne będą ogłaszane na początku 2015 roku.

Zarządcą Galerii Kazimierz jest CBRE. Twarzą Galerii Kazimierz została Alicja Bachleda-Curuś.

galeria kazimierz krakow
Autor: Galeria Kazimierz Galeria Kazimierz znajduje się przy ulicy Podgórskiej 34
galeria kazimierz
Autor: Galeria Kazimierz Galeria Kazimierz została wybudowana w miejscu zabudowań rzeźni miejskiej. kilka historycznych budynków zachowano i odrestaurowano.
kkrakowska galeria kazimierz
Autor: Galeria Kazimierz Powierzchnia użytkowa Galerii Kazimierz to 36 000 m2
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej