Krakowska Galeria Kazimierz zmieniła właściciela i przejdzie modernizację

2014-11-28 12:04
galeria kazimierz krakow
Autor: Galeria Kazimierz Galeria Kazimierz została otwarta w 2005 roku. Jest to jedna z najstarszych galerii w Krakowie

Galeria Kazimierz w 2015 roku będzie miała jubileusz 10-lecia. Jedno z najstarszych centrów handlowych czekają duże zmiany: nowy właściciel, nowe logo, nowa ambasadorka i poważna modernizacja.

Inwestorem, który wybudował Galerię Kazimierz jest firma GTC. Galeria została otwarta w 2005 roku i jest jedną z nastarszych i, w dalszym ciągu, największych galerii handlowych w Krakowie.

W 2014 roku Galeria Kazimierz zmieniła właściciela - centrum handlowe nabyła spółka INVESCO Real Estate. Jest to pierwsza inwestycja handlowa w portfolio spółki. Fundusz inwestycyjny INVESCO jest właścielem m.in. takich warszawskich biurowców jak: Crown Square (kupiony w 2011 roku od Ghelamco) lub Zaułek Piękna (nabyty także od Ghelamco).

Zmiany, które wprowadza nowy właściciel mają spowodować, że zakupy będą jeszcze przyjemniejsze, a galeria będzie nadążać za obowiązującymi trendami.

Zakres prac modernizacyjnych obejmie remont parkingów (powstaną m.in. stacji naprawy rowerów, specjalne miejsca parkingowe z szafkami dla motocyklistów). Galeria będzie mogła się pochwalić stacją ładowania samochodów elektrycznych. Kolejne zapowiadane zmiany będą dotyczyć wnętrz galerii. Wyremontowane zostaną łazienki, ciągi komunikacyjne, powstanie piękny pokój dla rodziców z dziećmi, wymienione będa schody ruchome i oświetlenie. W dalszej kolejności nowy właściciel zapowiada też przebudowę strefy food court.

Koncepcję zmian dla Galerii Kazimierz przygotowała londyńska pracownia architektoniczna Haskoll, która specjalizuje się w projektach centrów handlowych. Projekt architektoniczny przygotowała krakowska pracownia Meblodom.

W tej chwili trwają już prace remontowe. Przetargi na kolejne będą ogłaszane na początku 2015 roku.

Zarządcą Galerii Kazimierz jest CBRE. Twarzą Galerii Kazimierz została Alicja Bachleda-Curuś.

galeria kazimierz krakow
Autor: Galeria Kazimierz Galeria Kazimierz znajduje się przy ulicy Podgórskiej 34
galeria kazimierz
Autor: Galeria Kazimierz Galeria Kazimierz została wybudowana w miejscu zabudowań rzeźni miejskiej. kilka historycznych budynków zachowano i odrestaurowano.
kkrakowska galeria kazimierz
Autor: Galeria Kazimierz Powierzchnia użytkowa Galerii Kazimierz to 36 000 m2
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej