Zaułek Piękna oddany do użytku

2007-05-23 16:53
Zaułek Piękna
Autor: brak danych

Budynek Zaułek Piękna, którego deweloperem jest belgijska firma Ghelamco, został oddany do użytku na koniec września br. Jego główny najemca - Deloitte - zasiedlił już nową powierzchnię. Biurowiec jest obecnie wynajęty w 85 proc. DTZ, międzynarodowa firma doradcza nieruchomości, jest wyłącznym agentem projektu. Zaułek Piękna to nowoczesny budynek biurowy oferujący 8,7 tys. mkw. powierzchni.

Obiekt wyróżnia się elegancką fasadą ze szkła, połączoną ze stalą nierdzewną oraz wysokiej jakości kamieniem naturalnym.
Biurowiec znajduje się w sercu Warszawy, między dwiema głównymi arteriami komunikacyjnymi: ulicą Marszałkowską i Alejami Ujazdowskimi. O prestiżu tej lokalizacji świadczy obecność licznych placówek dyplomatycznych, hoteli, urzędów centralnych, instytucji finansowych, parlamentu. W pobliżu znajduje się również Park Ujazdowski.


Zaułek Piękna ma cztery kondygnacje podziemne, na których znajduje się parking na 117 samochodów i dziewięć kondygnacji naziemnych. Typowe piętro ma powierzchnię 1,1 tys. mkw. Na siódmym piętrze znajduje się taras z widokiem na Park Ujazdowski.
Przy projektowaniu planów pięter zadbano o maksymalny dostęp do światła dziennego; jest to możliwe dzięki przeszklonym elewacjom od podłogi do sufitu.


Ghelamco Group rozpoczęła działalność w Polsce w 1991 roku.
Zrealizowała następujące projekty: Business Centre Bitwy Warszawskiej, Green House, Bokserska Office & Distribution Centre, Manhattan Business & Distribution Centre, Cybernetyki Office Centre, Crown Point, Crown Tower, Łopuszańska Business Park oraz Krakowska Distribution Park.
W trakcie budowy są: Prosta Office Center, kompleks 3 połączonych budynków o łącznej pow. 60 tys. mkw., zlokalizowany w centrum oraz zespół 2 biurowców Trinity Park, którego łączna powierzchnia wyniesie  42 tys. mkw.
Swoje siedziby będą tam miały: Axel Springer, Phillip Morris oraz Cargil.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej