Kolejny w zagłębiu biurowym

2009-03-30 15:48
Adgar Plaza
Autor: brak danych

27 marca, na drugim budynku kompleksu biurowego Adgar Plaza nastąpiło uroczyste zawieszenie wiechy.

Adgar Plaza to nowoczesna inwestycja biurowa przy ul. Postępu 17A na warszawskim Mokotowie. Docelowo kompleks składać się będzie z dwóch 10-kondygnacyjnych budynków A i B. Łącznie powstanie 27 000 m2 powierzchni i 630 miejsc parkingowych. Budynek A to ok. 31 983 m2; budynek B z trzema kondygnacjami podziemnymi, w których znajdą się parking i część pomieszczeń technicznych zajmie ok. 22 392 m2. Budowa pierwszego z nich – użytkowanego już przez najemców – zakończyła się 31 października 2008 r. Obecnie trwa realizacja budynku B. Zawieszenie wiechy symbolicznie zakończyło realizację jego stanu surowego. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na III kwartał 2009 r.

Adgar Plaza
Autor: Hochtief Polska Budynek B w kompleksie biurowym Adgar Plaza

Cały kompleks spełnia najwyższe międzynarodowe standardy. Biurowce będą w pełni klimatyzowane, zainstalowane zostaną nowoczesne systemy zarządzania obiektem oraz całodobowa ochrona z systemem monitoringu CCTV. Inwestor zwraca uwagę na unikatowe na warszawskim rynku centrum konferencyjne, które da możliwość organizacji mniejszych spotkań oraz konferencji na 350 osób. Poza tym najemcy będą mogli korzystać z centralnej serwerowni - tzw. DATA CENTER - umożliwiającej efektywną i oszczędną pod względem nakładów finansowych rozbudowę systemu informatycznego biura. W budynkach zostanie zainstalowany system telefonii IP.
Biurowce zaprojektował architekt Piotr Lasek z Studio Quadra sp. z o.o. Inwestorem jest firma Adgar Postępu sp. z o.o., należąca do Grupy Adgar Investment Development Ltd. Wszystkie prace budowlane wykona firma HOCHTIEF Polska. Sercem całego kompleksu będzie dziedziniec, na którym znajdzie się restauracja z kafeterią oraz centrum sportowo-rekreacyjne wyposażone w basen, siłownię, zaplecze odnowy biolologicznej, korty do gry w squash'a oraz sale do fitness.

Adgar Plaza
Autor: Hochtief Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej