Kolejna Galeria Alfa zaprasza na zakupy

2008-08-27 14:55
Alfa
Autor: brak danych

Galeria Alfa w Białymstoku jest teraz najpoważniejszą inwestycją miasta. Jeszcze w tym roku będzie można zrobić zakupy w ponad 150 sklepach Galerii. Będzie to już czwarta Alfa w Polsce.

Generalnym wykonawcą została wybrana firma UNIBEP SA z Bielska Podlaskiego. Obiekt powstał przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Świętojańskiej, które przy okazji budowy zostały zmodernizowane wraz z infrastrukturą podziemną. Zostanie wprowadzona tam nowa organizacja ruchu co znacznie zwiększy przepustowość komunikacyjną w tym miejscu, a więc ułatwi także pieszym dojście do Galerii.
Powierzchnia obiektu wyniesie ponad 86 000 m2 i obejmie cztery kondygnacje, jedną z nich przeznaczono na parking. Na najwyższym piętrze znajdzie się kino składające się z siedmiu sal, którego operatorem będzie Centrum Filmowe HELIOS. Środkowe piętra przeznaczone zostały na część handlowo-usługową.

Komunikacja wewnątrz dostosowana została do potrzeb najbardziej wymagających klientów, jest też przyjazna niepełnosprawnym. Wyposażona jest w schody ruchome i windy, można się nimi dostać nie tylko na piętra handlowe, ale również na podziemny parking.
Koszt inwestycji wyniesie około 300 milionów PLN. Inwestorem Galerii Alfa jest firma JWK Inwest.

 

 <

Galeria Alfa pomieści sklepy różnych branż, od spożywczych i prasowych, poprzez odzieżowe, aż do RTV i wyposażenia wnętrz. Pomieszczenia wynajęte są już w 100%, teraz pozostaje nam tylko czekać do października na otwarcie drzwi dla klientów.

 

sierpień 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej