Japońska fabryka już czynna

2008-07-25 16:06

Japoński koncern Nifco, otworzył swój pierwszy zakład w Polsce, w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Inwestycja kosztowała 16 mln zł.

Uroczystość otwarcia fabryki rozpoczęła się od symbolicznego posadzenia drzewa wiśni - "Chcemy być najlepszym zakładem nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Zatrudniamy najlepszych inżynierów i pracowników produkcyjnych. Wierzę, że z tak dobrą załogą ten cel osiagniemy" - mówi Eiji Suzuishi, prezes Nifco Poland.

W świdnickim zakładzie zlokalizowanym na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park, wytwarzane są nity, pierścienie, zaciski z tworzyw sztucznych, elementy układów paliwowych oraz inne części na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.
Budowa fabryki rozpoczęła się w 2006 roku, a produkcja ruszyła w 2007. Aktualnie trwa budowa drugiej hali produkcyjnej, która będzie gotowa w połowie stycznia 2009 r. W świdnickim zakładzie polska spółka japońskiego koncernu zainwestowała 16 mln zł. Na nową inwestycję przeznaczy dodatkowe 15 mln zł.

Fabryka ma być głównym zakładem Nifco w Polsce, który będzie wytwarzał różne części na potrzeby producentów europejskich oraz rynku rosyjskiego.
"Koncern Nifco jest pierwszym japońskim przedsiębiorcą w Świdnicy. Myślę, że ta decyzja będzie impulsem również dla innych firm z kraju kwitnącej wiśni i dowodem, że w Świdnicy warto inwestować..."- mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

 

lipiec 2008

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej