Inwestycje zagraniczne w Kostrzyńsko-Słubickiej SSE

2007-06-04 16:49

Fraba AG, niemiecki producent zawansowanej automatyki przemysłowej, zbuduje nowy zakład produkcyjny w Słubicach. Dotychczas firma prowadziła działalność tylko w Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Spółki należące do Fraba Group produkują instrumenty i przyrządy pomiarowe, kontrolne, badawcze i nawigacyjne. Firma obejmuje 7 proc. rynku w dziedzinie sensoryki przemysłowej oraz 10 proc. rynku wyłączników bezpieczeństwa do bram i drzwi. Nowy zakład w Słubicach zajmie działkę o powierzchni 0,8 ha. Fraba sp. z o.o. będzie produkowała w polskim zakładzie podzespoły sensoryczne. Sensory do mierzenia szybkości firma będzie produkowała wyłącznie w naszym kraju.W słubickim zakładzie docelowo powstanie ok. 30 nowych miejsc pracy. Działkę o powierzchni 1,4 pod budowę nowej hali produkcyjnej w podstrefie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Nowej Soli zakupiła także BCC Polska sp. z o.o., która należy do francuskiej firmy L.S.A.F. SA. Spółka produkuje nadwozia oraz przyczepy do specjalistycznych pojazdów mechanicznych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej