Inwestycje w Łodzi - Sukcesja z kinem Helios

2010-04-09 13:10
Sukcesja
Autor: Hermanowicz Rewski Architekci "Sukcesja" będzie drugim po "Manufakturze", a pierwszym w tym rejonie Łodzi, kompleksem o tak wielofunkcyjnym przeznaczeniu

Centrum Filmowe "Helios" ma być operatorem kina, które powstanie w Centrum Handlowo-Biznesowo-Rozrywkowym "Sukcesja" przy al. Politechniki 5 w Łodzi. Jego inwestorem jest łódzka spółka Fabryka Biznesu. Obie strony podpisały właśnie list intencyjny w tej sprawie.

W 9-salowym kinie o łącznej powierzchni 3700 m2 znajdzie się łącznie około 1800 miejsc. Będzie to drugie, po "Bałtyku", kino "Heliosa" w Łodzi (oprócz tego ma jeszcze 25 kin w innych miastach).

- Postaramy się, żeby kino, które powstanie w "Sukcesji" było najlepszym i najnowocześniejszym w Łodzi. Będzie ono w pełni cyfrowe, z co najmniej czterema salami przeznaczonymi do projekcji 3D. Zależało nam na otwarciu nowego obiektu w naszym rodzinnym mieście, a "Sukcesja" jest doskonałym miejscem na tego typu inwestycję, oferując nie tylko centralną lokalizację, ciekawą koncepcję architektoniczną, ale też inny od standardowego dobór najemców - wyjaśnia Tomasz Jagiełło, prezes Centrum Filmowego “Helios”.

Kino stanie się częścią kompleksu rozrywkowo-rekreacyjnego, usytuowanego na trzeciej kondygnacji "Sukcesji". Powstaną tam m.in. SPA, klub fitness, poliklinika, fantasy park, boiska do squash’a i ściana wspinaczkowa.

Koniecznie zobacz plany projektu SUKCESJI - TUTAJ

- Rozrywka i rekreacja będą bardzo ważnymi elementami działalności "Sukcesji". Chcemy bowiem, aby stała się ona ulubionym miejscem nie tylko robienia zakupów, ale także wypoczynku i spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Łodzi oraz aglomeracji łódzkiej, chętnie odwiedzanym przez turystów - mówi Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu.

W "Sukcesji", oprócz części rozrywkowo-rekreacyjnej, znajdą się m.in. galeria handlowa (market i liczne sklepy różnych branż), kompleks gastronomiczny (restauracje, bary i kawiarenki), podziemny parking na ok. 1200 samochodów, trzygwiazdkowy hotel (160 pokoi) z zapleczem konferencyjnym oraz nowoczesny biurowiec klasy A. Budowa ma się rozpocząć wiosną 2011 roku. Wstępny koszt całej inwestycji szacowany jest na 120 mln euro.

Na ukończeniu jest koncepcja architektoniczna, którą opracowuje warszawska pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. Projekt zakłada połączenie nowoczesnej architektury z nawiązującą do przemysłowych tradycji Łodzi, której przykładem będzie odbudowana fabryka z początku XX wieku. Inwestor stawia też na proekologiczne i energooszczędne technologie, z wykorzystaniem m.in. kolektorów słonecznych, ledowego oświetlenia, odnawialnej energii i szarej wody.

SUKCESJA - centrum biznesowo-handlowo-rozrywkowe
Autor: Fabryka Biznesu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej