Hotel Qubus Katowice już otwarty! Nowoczesna "ostra" bryła robi wrażenie

2023-12-01 14:54

Kolejny nowy hotel otworzył się w Katowicach. Od 1 grudnia goście mogą już mieszkać w czterogwiazdkowym Qubus Hotel. Hotel stoi w ścisłym centrum Katowic i ma wyjątkową, charakterystyczną „ostrą” bryłę. Jest 12. obiektem sieci Qubus Hotel, do której należą m.in. obiekty w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku czy Łodzi.

Spis treści

  1. Śląskie akcenty na uroczystym otwarciu Qubus Hotel Katowice
  2. W listopadzie w nowym hotelu w Katowicach trwały jeszcze ostatnie prace
  3. Lobby, trzy restauracje i zielony taras
  4. Wnętrza Hotelu Qubus Katowice to lite drewno, szkło i wełna

Śląskie akcenty na uroczystym otwarciu Qubus Hotel Katowice

30 listopada o 18.00 rozpoczęło się uroczyste otwarcie hotelu. Na imprezie bawiło się ponad 120 gości, wśród nich byli kontrahenci firmy, władze miasta oraz sami pracownicy, którzy przez ostatnie miesiące pracowali przy projekcie budowy obiektu.  

Jak zapewniali szefowie sieci hoteli, idea lokalności obiektu jest dla Qubus Hotel bardzo ważna, dlatego podczas przyjęcia można było obserwować wiele nawiązań do śląskiej kultury. Przed 18.00 przy wejściu do Qubus Hotel Katowice rozbrzmiały dźwięki zagrane przez lokalną Górniczą Orkiestrę Dętą „Bytom” im. Józefa Słodczyka.

- Bardzo cieszymy się, że wróciliśmy do Katowic i to z tak pięknym obiektem. Dziękujemy włodarzom miasta za efektywną współpracę i otwarcie na rozwój biznesowy miasta. Dziękujemy Hotel Inwest za szybkie i sprawne zakończenie budowy. Dziękuję także swoim pracownikom i współpracownikom z całej sieci, którzy od wielu miesięcy ciężko pracowali nad tym projektem. Obiekt spełnia wszystkie nasze oczekiwania, a już jutro zaprezentujemy go pierwszym gościom, którzy przyjadą do nas na pobyt. Jesteśmy pewni, że jakość, którą proponujemy spotka się z ich aprobatą, a to jest dla nas najważniejsze. – mówi Szymon Przydworski, dyrektor Qubus Hotel Katowice.  

W listopadzie w nowym hotelu w Katowicach trwały jeszcze ostatnie prace

Choć budowa w listopadzie jeszcze trwała, hotel już podał dokładną datę otwarcia. To 1 grudnia. Nowoczesny obiekt w Katowicach stanął w samym sercu miasta. Ma dobry adres: Moniuszki 9. Niedaleko rynku i innego podobnego obiektu - hotelu Courtyard by Marriott.

Nowy hotel Qubus będzie dysponował 97 komfortowymi pokojami w dla gości. Będą to pokoje 1 i 2-osobowe oraz ekskluzywny apartament.

Hotel Sobieski zmienia kolor! Budynek nie będzie zabytkiem, prace ruszyły

Prace budowlane dobiegają końca, w tej chwili odbieramy już kolejne pokoje na krańcowych piętrach i skupiamy się na elementach aranżacyjnych. To powala nam na 100 procent potwierdzić otwarcie Qubus Hotel Katowice dla Gości już od 1 grudnia 2023 roku.Bardzo cieszymy się, że wróciliśmy do Katowic, a projekt udało nam się zrealizować na czas. Widząc efekt końcowy wiemy, że udało nam się odwzorować całkowicie naszą wizję tego miejsca. Jest przytulnie, nowocześnie i wygodnie. Wszystkie materiały na które się zdecydowaliśmy czyli drewno, wełna, beton strukturalny, szkło wspaniale się ze sobą komponują tworząc naprawdę niezwykłe wnętrza – mówił w tamtym czasie Szymon Przydworski, dyrektor hotelu.

W centrum Katowic powstaje nowy hotel M23. Ma miedziane balustrady i mural na ścianie

Lobby, trzy restauracje i zielony taras

Do dyspozycji gości zaprojektowane zostało także przestronne lobby, z którego będzie można przejść bezpośrednio do eleganckiej restauracji. Ta z kolei podzielona zostanie na 3 części: restaurację śniadaniową, restaurację główną z kawiarnią na 50 osób oraz bar z hokerami.

Dodatkowymi przestrzeniami będą także kameralna sala konferencyjna, siłownia oraz zielony taras. We wszystkich wnętrzach znajdować się będą meble od rodzimych projektantów oraz grafiki czy instalacje polskich artystów.

Wnętrza Hotelu Qubus Katowice to lite drewno, szkło i wełna

Wybierając meble, dodatki czy materiały budowlane inwestorzy Qubus Hotel zwracali szczególną uwagę na wysoką jakość tych elementów. Jest tu sporo litego drewna, eleganckie ściany ze szkła strukturalnego oraz wełniane wykładziny.

Hotel Qubus Katowice jest 12. obiektem sieci Qubus Hotel, do której należą m.in. obiekty w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku czy Łodzi.

CZYTAJ TEŻ:

NOWY BIUROWIEC CRAFT MA JUŻ PIERWSZYCH NAJEMCÓW

KILOMETROWA ESTAKADA, WYSOKA NA 10 PIĘTER POWSTAJE NA S1 W BESKIDACH

W KATOWICACH STANĄŁ PIERWSZY PUBLICZNY PARKING AUTOMATYCZNY W POLSCE

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej