Hotel Narvil Conference & Spa. Wyjątkowy hotel w Serocku

2013-02-26 15:10
Hotel Narvil pod Warszawą
Autor: Budimex Narvil Conference & Spa. Nowoczesny hotel w Serocku

Narvil Conference & Spa to nowoczesny hotel w Serocku, zlokalizowany 40 km od centrum Warszawy. Na terenie hotelu Narvil znajduje się centrum kongresowo-konferencyjne, które dysponuje 32 salami. Największa z nich pomieści nawet 1000 osób. W 4-gwiazdkowym hotelu pod Warszawą dostępnych jest 330 pokoi, do dyspozycji gości jest zaplecze rekreacyjno-sportowe, a także centrum SPA. Projektanci hotelu harmonijnie wtopili nowoczesną bryłę budynku w otaczającą przyrodę.

4-gwiazdkowy Hotel Narvil Conference & Spa powstał w Serocku, w odległości 40 km od centrum Warszawy. W hotelu dostępnych jest ponad 330 pokoi, nowoczesne centrum kongresowo-konferencyjne z 32 salami konferencyjnymi, a także centrum SPA. Przestrzeń konferencyjna w hotelu to ponad 4000 tys. mkw.

Hotel Narvil został oddany do użytku w czerwcu 2012 roku. Realizacja inwestycji trwała dwa lata. Generalnym wykonawcą obiektu była firma Budimex.

Projekt hotelu w Serocku przygotowała pracownia KM Rubaszkiewicz. Projektantom udało się harmonijnie wtopić nowoczesną bryłę budynku w otaczającą przyrodę. Hotel zaprojektowany został w oparciu o naturę. Nawiązuje do niej architekturą, designem, materiałami użytymi wewnątrz obiektu, a także rozwiązaniami technicznymi. W każdym elemencie można tu odnaleźć inspiracje czerpane z natury i przyrody. Nazwa hotelu – Narvil – nawiązuje do położenia obiektu nad rzeką Narew. Nazewnictwo poszczególnych sal konferencyjnych również związane jest z naturą i wodą: Kongo, Missisipi, Nil. W hotelu Narvil dużo jest  przeszkleń, co oznacza że obiekt jest bardzo dobrze doświetlony.

Koncepcja bryły budynku oparta jest na otaczających drzewach. Motywem głównym jest ściana organiczna - połączenie szklanej elewacji z elementami murowanymi, wykonanej w dynamicznej, krzyżującej się formie. Ta swoboda formy to także nawiązanie do natury wokół hotelu. Zgeometryzowana fasada, przywodząca na myśl konary i korzenie drzew, przenika przez obiekt, zapewniając we wnętrzach interesującą grę światłocienia. Koronę budowli wieńczy naturalna zieleń, a całość bryły odbija się w wodzie lub wtapia się w park w zależności od kierunku patrzenia.

Narvil to nowoczesny i luksusowy hotel pod Warszawą. Zadbano o spokój gości, odpowiednią atmosferę i klimat. Wokół lasy, stare lipy, woda Narwi. I cisza. Każdy luksusowy obiekt, szczególnie ten, w którym się wypoczywa, musi zapewnić odpowiednią ciszę i spokój gościom. By osiągnąć ten efekt zastosowano akustyczne sufity podwieszane marki Rockfon m.in. w częściach ogólnodostępnych, w poszczególnych apartamentach i salach konferencyjnych.

– Podwieszane sufity z wełny mineralnej to najbardziej efektywny sposób, by osiągnąć odpowiednią akustykę wnętrz. Pochłaniają nadmierny hałas, obniżają czas pogłosu, i poprawiają zrozumienie mowy – mówi Andrzej Skrzypczak, dyrektor sprzedaży w Rockfon

Narvil. Hotel pod Warszawą
Autor: Rockfon W hotelu Narvil znajduje się nowoczesne centrum konferencyjno-kongresowe. Największa sala liczy 1600 mkw. i pomieści ok. 1000 osób
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej