Hotel na Wyspie Spichrzów

2016-06-14 12:29
Hotel na Wyspie Spichrzów
Autor: materiał prasowy

Granaria Development Gdańsk podpisała umowę na budowę hotelu Holiday Inn na północnym cyplu Wyspy Spichrzów. Deweloperem inwestycji będzie firma UBM Polska. Budowa ruszy pod koniec 2016 roku.

Powierzchnia użytkowa hotelu wyniesie 13,7 tys. m². Będzie w nim 236 pokoi oraz sale konferencyjne, strefa fitness i spa. Bryła obiektu będzie miała współczesną formę i zostanie wykonana z nowoczesnych materiałów. Projektanci zadbali też o to, aby architektura budynku nawiązywała do historycznej zabudowy Gdańska. Hotel będzie się składał  z kilku połączonych ze sobą budynków. Na parterze powstanie otwarte lobby, z którego korzystać będą mogli wszyscy goście hotelu oraz odwiedzający. Każdy też będzie mógł wjechać windą na ostatnią kondygnację, na której zaprojektowano duży taras z pięknym widokiem na Stare Miasto. Projekt obiektu powstał w pracowni RKW.

Budowa hotelu jest jednym z etapów zabudowy pierwszego kwartału na Wyspie Spichrzów. W ramach partnerstwa publiczno-prywatnego o wartości 18 tys. m² powstaje nowoczesny kompleks handlowo-mieszkaniowo-usługowy o powierzchni użytkowej ok. 60 tys. m². Inwestycja będzie realizowana etapami i zakończy się w 2023 roku. Za realizację projektu odpowiada Granaria Development Gdańsk Sp. z o.o., lider konsorcjum Immobel & Multibud.

Aktualnie na Wyspie Spichrzów trwa budowa kompleku Deo Plaza na północnym. W ramach inwestycji powstaną apartamenty mieszkalne, czterogwiazdkowy hotel oraz strefa handlowo-usługowa z restauracjami i kawiarniami.

Nazwa inwestycji: Holiday Inn
Lokalizacja: północny cypel na Wyspie Spichrzów, Gdańsk
Funkcja: hotel
Inwestor: Granaria Development Gdańsk Sp. z o.o., lider konsorcjum Immobel & Multibud
Generalny wykonawca: UBM Polska Sp. z o.o.
Projektant: RKW
Powierzchnia użytkowa: 13,7 tys. m²
Liczba pokoi: 236
Liczba kondygnacji: 7
Rozpoczęcie budowy: listopad 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej