Kompleks Deo Plaza

2016-06-15 15:05
Kompleks Deo Plaza
Autor: Pracownia Architektoniczna KD KOZIKOWSKI DESIGN

Spichlerz Ognisty Wóz wybudyje kompleks Deo Plaza na północnym cyplu Wyspy Spichrzów. W ramach inwestycji powstaną apartamenty mieszkalne, czterogwiazdkowy hotel oraz strefa handlowo-usługowa z restauracjami i kawiarniami. Kamień węgielny pod inwestycję wmurowano w maju 2016. Budowa potrwa około dwóch lat. Projekt architektoniczny kompleksu wykonała pracownia KD Kozikowski Design.

Realizacja inwestycji która będzie nosić nazwę Deo Plaza Wyspa Spichrzów rozpoczęła od budowy czterogwiazdkowego hotelu. Działka na której powstanie kompleks ma powierzchnię 7000 m² i położona jest wzdłuż nabrzeża Motławy, między ulicą Chmielną, drewnianą promenadą nad Motławą, Zielonym Mostem i spichrzem Deo. Powstający obiekt hotelowy zajmie około jednej trzeciej powierzchni działki. Będzie miał 8 kondygnacji nadziemnych i dwie podziemne. Zaprojektowano w nim 374 pokoje oraz 11 sal konferencyjnych dla 900 osób. Na parterze obiektu znajdą się powierzchnie usługowe.

Fasada budynku będzie podzielona pięcioma elewacjami, począwszy od spichlerza Deo, którego wnętrze również zostanie przebudowane pod funkcje hotelowe. Architektura obiektu będzie przypominać spichlerze, które stały tu przed laty.

W ramach inwestycji powstaną również lokale mieszkalne o metrażach od 25 do 115 m², dwumetrowe apartamenty o powierzchni sięgającej 211 m², restauracje i kawiarnie. Powierzchnia całkowita kompleksu wyniesie 51798 m², w tym część nadziemna – 40287 m² i podziemna – 11510 m². Przewidziano 202 miejsca postojowe.

Inwestorem jest spółka Spichlerz Ognisty Wóz. Wartość całej inwestycji to około 200 mln złotych.

To nie jedyne inwestycje jakie powstaną na Wyspie Spichrzów. Jesienią przyszłego roku rozpocznie się budowa kompleksu Granaria realizowana przez konsorcjum spółek Multibud W. Ciurzyński i Immobel Poland. W ramach inwestycji na cyplu wyspy powstaną apartamenty mieszkalne i hotelowe oraz hotel, a także lokale handlowo-usługowe.

Nazwa inwestycji: Deo Plaza
Lokalizacja: ul. Chmielna 10-22, Gdańsk
Inwestor: "Spichlerz Ognisty Wóz" sp. z o.o. S.K.A.
Projektant: KD Kozikowski Design
Powierzchnia całkowita kompleksu: 51798 m2
Powierzchnia całkowita części nadziemnej: 40287 m2
Powierzchnia całkowita części podziemnej:11510 m2
Powierzchnia użytkowa: 40243 m2
Ilość pokoi w hotelu: 367
Ilość mieszkań: 90
Ilość lokali z usługami hotelarskimi: 23
Ilość miejsc parkingowych: 202
Rozpoczęcie budowy: II kwartał 2016
Zakończenie budowy: 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej