Hotel modułowy Marriott. Najwyższy hotel modułowy na świecie powstanie w Nowym Jorku

2020-01-16 11:49 Marzena Sarniewicz
Hotel Mariott
Autor: Danny Forster & Architecture

Hotel modułowy Marriott International ma powstać na nowojorskim Manhattanie. Będzie to najwyższy na świecie hotel wzniesiony w technologii modułowej. Prefabrykowany wieżowiec ma mieć aż 26-pięter. Wartość inwestycji to 65 milionów dolarów.

26-piętrowy hotel modułowy powstanie w 90 dni

Najwyższy na świecie modułowy hotel Marriott powstanie w Nowym Jorku przy 842 Sixth Avenue. Budowa tej prawie 110-metrowej wieży ma potrwać około 90 dni. Wieżowiec będzie wznoszony w technologii budownictwa modułowego czyli z powstających w fabryce prefabrykowanych modułów pomieszczeń hotelowych.

Hotel modułowy czyli prefabrykowane pokoje gościnne dostarczane na plac budowy

W nowym hotelu Marriott, AC New York NoMad, na 26 piętrach powstanie 168-pokoi. Prefabrykowane segmenty zostaną dostarczone na plac budowy jako gotowe pokoje hotelowe, wykończone od wewnątrz i na zewnątrz. Każdy "moduł" będzie wstępnie wyposażonym pokojem hotelowym. Oprócz pomalowanych ścian w segmentach będą łóżka z pościelą, poduszkami, podłogą, a nawet kosmetyki. Jedynie pierwsze cztery kondygnacje będą wznoszone na placu budowy tradycyjnymi metodami. Pozostałe 21 pięter zostanie złożone ze 168 gotowych modułów.

Hotel Mariott
Autor: Danny Forster & Architecture Gotowy moduł pokoju gościnnego, który zostanie dostarczony na plac budowy

Kiedy zakończy się budowa najwyższego hotelu modułowego na świecie?

Najwyższy na świecie modułowy hotel Marriott International ma być gotowy jesienią 2020.

Budownictwo modułowe coraz bardziej doceniane

Budownictwo modułowe znacznie skraca czas trwania budowy. Oznacza to tyle, że w czasie kiedy część publiczna budynku jest wznoszona metodą tradycyjną, w fabryce powstają gotowe prefabrykowane pomieszczenia. Te w odpowiednim momencie są dostarczane na budowę i składane jak klocki. Ponadto budownictwo modułowe znacznie zmniejsza ilość odpadów na budowie oraz zmniejsza hałas w miejscu pracy.

Najwyższy hotel modułowy ma być inspiracją dla deweloperów

Inwestycja ma zachęcić deweloperów do częstszego wykorzystywania technologii modułowej przy planowaniu nowych projektów budowlanych. Trzeba zaznaczyć, że wysokich obiektów w tej technologii jest niewiele. W technologii budownictwa modułowego powstaje zwykle niska zabudowa. Budynek dla sieci AC Marriott w Nowym Jorku jest przełomowym zleceniem budownictwa modułowego na całym świecie. 

W Ameryce Północnej proces budowy nie zmienił się znacząco od 150 lat i jest otwarty na innowacyjne technologie - powiedział Eric Jacobs, Marriott International, dyrektor ds. Rozwoju w Ameryce Północnej, marki Select i Extended Stay. -Ten najwyższy na świecie hotel modułowy, który powstanie w jednym z najpopularniejszych miejsc na świecie ma rozbudzić zainteresowanie branży budowlanej prefabrykowanym budownictwem modułowym - dodał.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej