Hochtief zakończył dwa projekty

2009-09-17 12:46

Firma HOCHTIEF Polska zakończyła budowę zakładu produkcyjnego dla Kimball Electronics Poland w Tarnowie Podgórnym oraz fabryki szkła Euroglas w gminie Ujazd koło Łodzi.

Realizacja projektu dla Kimball Electronics Poland obejmowała budowę hali produkcyjnej z magazynem o całkowitej powierzchni 10 000 mkw. oraz dwukondygnacyjnego budynku biurowo-technicznego o powierzchni 5100 mkw. W ramach inwestycji powstały także drogi wewnętrzne o powierzchni 12 100 mkw. i zjazd z drogi krajowej nr 92. W otwartej fabryce będą produkowane wyroby elektroniczne i medyczne. Budowę prowadził Poznański Oddział HOCHTIEF Polska.

Fabryka szkła firmy Euroglas jest jednym z największych projektów w Łódzkiej Strefie Ekonomicznej. W ramach inwestycji powstał główny budynek produkcyjny (budynek pieca, wanny, linia rozprężania), hala magazynowa, zaplecze technologiczne oraz budynek biurowy o wysokim standardzie, infrastruktura drogowa i podziemna. Budowa fabryki o powierzchni ok. 85 614 mkw. trwała 15 miesięcy.

W fabryce znajduje się największy na świecie piec do wyrobu szkła o wydajności 1 tys. ton szkła/dzień oraz najdłuższa w polskich hutach linia produkcyjna o długości ok. 600 m. W nowo powstałym zakładzie będzie wytwarzane szkło płaskie oraz szkło uszlachetniane do dalszej obróbki. Dla zminimalizowania negatywnego wpływu produkcji na środowisko zastosowano w fabryce nowoczesne urządzenia i procedury.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej