Hilton Gdańsk

2008-06-20 13:09
Hilton_new
Autor: The Hilton Family

Podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod hotel Hilton w Gdańsku ogłoszono zawarcie franczyzy pomiędzy Janem Wójcikiewiczem Hotele a Hilton Hotels Corporation.

"...... oświadczenie łączy nasze plany i zaangażowanie we wzrost naszej obecności w Polsce, ponieważ zamierzamy stworzyć 20 hoteli rodziny Hilton w ciągu następnych pięciu lat" - wyjaśnia Wolfgang M. Neumann, prezydent Hilton Hotels - Europe. "Jesteśmy głęboko przekonani, że istnieje ogromny potencjał dla rozwoju hoteli w kluczowych miastach w Polsce, o czym świadczą nasze dotychczasowe inwestycje - z sukcesem działający pierwszy polski Hilton w Warszawie oraz obiekt ze "średniej półki" cenowej - Hilton Garden Inn, którego otwarcie zostało zaplanowane na rok 2009 w Rzeszowie".
Projekt architektoniczny hotelu powstał w Autorskiej Pracowni Architektury profesora Stefana Kuryłowicza. "Z wielką przyjemnością przyjęliśmy zlecenie zaprojektowania tego wyjątkowego obiektu. Lokalizacja nowego hotelu dała nam możliwość stworzenia budynku nowoczesnego, ale jednocześnie  współgrającego z otoczeniem. Jestem pewien, że połączenie  entuzjazmu inwestora i władz miejskich z naszą wizją oraz prestiżem marki Hilton pozwolą stworzyć jeden z ważniejszych nowoczesnych budynków w tym pięknym mieście" - komentuje prof. Stefan Kuryłowicz.

Gdańsk jest jednym z największym miast Polski. Nowobudowany hotel usytuowany będzie w centrum miasta, tuż nad brzegiem Motławy. Po otwarciu w 2010 roku, Hilton Gdańsk będzie oferował 150 pokoi gościnnych, 700 m2 powierzchni rekreacyjnej - spa z basenem, połączonym z letnim tarasem do opalania, z którego roztaczać się będzie widok na rzekę Motławę oraz dachy Gdańskiej Starówki. Jest to pierwszy w Polsce przykład stworzenia plaży w centrum miasta. Obiekt będzie również dysponował ponad 1000 m2 wielofunkcyjnej powierzchni konferencyjno-bankietowej, 24-godzinnym bussines centre i parkingiem podziemnym. Z części gastronomicznej będzie roztaczał się widok na rzekę.

Hilton określił Polskę mianem kluczowego regionu, który wraz z Rosją, Wielką Brytanią i Irlandią oraz Hiszpanią, Włochami, Niemcami i Turcją tworzą strategiczne rynki dla rozwoju hoteli marki Hilton w Europie. Wydarzenie w Gańsku jest wyraźnym dowodem dynamicznej rozbudowy sieci w Polsce, która w sumie ma się składać z ponad 20 hoteli na terenie całego kraju - na czele z otwartym w zeszłym roku Hilton Warsaw oraz planowanym na 2009 rok Hilton Garden Inn w Rzeszowie i Hilton Gdańsk w 2010 roku.
Przy wyborze i selekcji partnera do franczyzy firmie Jan Wójcikiewicz Hotele doradzała firma: Colliers International, Hospitality Division Poland.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej