Hempel otworzył nowoczesną fabrykę farb w Niepruszewie
Duńska firma Hempel Manufacturing otworzyła fabrykę farb w Niepruszewie, w gminie Buk. Inwestycja warta 100 mln zł powstała w ciągu dziewięciu miesięcy.
Wybudowana na przeszło 6 hektarach fabryka produkować będzie pełną gamę farb i lakierów. Jej zdolności produkcyjne sięgają 40 mln litrów rocznie, a w razie potrzeb mogą być zwiększone do 60 mln litrów. Fabryka zapewni zatrudnienie przynajmniej stu pracownikom, którzy uczestniczyli już w szkoleniach na temat najnowocześniejszych metod produkcji organizowanych w Danii, Hiszpanii i Portugalii.
Przeczytaj koniecznie: KGHM Ecoren otwiera fabrykę renu metalicznego w Legnicy
Niepruszewska inwestycja to najnowocześniejszy w swojej branży zakład produkcyjny na świecie. Fabryka spełnia wszelkie wymogi ustawodawstwa Unii Europejskiej dotyczące BHP i ochrony środowiska. Zastosowano w niej szereg rozwiązań mających na celu stworzenie pracownikom bezpiecznych i przyjaznych warunków pracy. Zainstalowano między innymi system urządzeń wentylacyjnych utrzymujących dopływ świeżego powietrza do budynków, a cały proces produkcji jest w pełni zautomatyzowany. Wpływ fabryki na środowisko będzie minimalny, jako że nie odprowadza się z niej wód przemysłowych, a poziom emisji do powietrza jest znikomy, co fabryka zawdzięcza urządzeniu oczyszczającemu w systemie urządzeń wentylacyjnych.
W skali Europy, Polska jest jednym z kluczowych rynków grupy Hempel. Jacob Gulmann pełniący funkcję wiceprezydenta grupy Hempel na Europę twierdzi, że region poznański to idealne miejsce na otwarcie nowej fabryki, oraz dodaje: - Gmina Buk dysponuje świetną infrastrukturą, a jej położenie umożliwia szybkie dostarczenie produktów klientom na obszarze całej Europy. Otrzymaliśmy tutaj nieocenioną pomoc, co pozwoliło nam bardzo szybko zakończyć budowę, dlatego chciałbym podziękować szczególnie Urzędowi Miasta za wsparcie okazane podczas realizacji projektu.
Budowę fabryki współfinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.