Green Corner: nowy energooszczędny biurowiec w centrum Warszawy

2010-10-06 10:47
Green Corner, Warszawa, Skanska Property Group
Autor: CBRE Green Corner będzie budynkiem biurowym klasy A, posiadającym 27 500 m2 powierzchni biurowych i handlowych, a oddanie do użytku planowane jest na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2012 roku.

Green Corner będzie budynkiem biurowym klasy A, posiadającym 27 500 m2 powierzchni biurowych i handlowych, a oddanie do użytku planowane jest na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2012 roku. Obiekt, którego deweloperem jest Skanska Property Group został zaprojektowany przez zespół architektów pod kierownictwem Michała Nocunia z firmy MW Projekt Biuro Projektowe sp. z o.o. Inwestor wybrał firmę CB Richard Ellis jako wyłącznego agenta projektu.

Green Corner – nowy biurowiec na mapie Warszawy

W najbliższym czasie, na działce zlokalizowanej u zbiegu ulic Chłodnej i Wroniej, rozpoczną się pierwsze prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy. W tym miesiącu rozpoczęła się także rewitalizacja ulicy Chłodnej, w trakcie której odnowiona zostanie zabytkowa jezdnia oraz powstaną nowe, szerokie chodniki, wraz z elementami małej architektury.

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni z możliwości współpracy z firmą Skanska przy komercjalizacji obiektu Green Corner - powiedział Łukasz Kałędkiewicz, dyrektor działu powierzchni biurowych w CB Richard Ellis. - Budynek ma świetną lokalizację w sercu miasta, posiada szereg nowoczesnych udogodnień i doskonały dostęp do komunikacji miejskiej. Liczymy na bardzo duże zainteresowanie ze strony najemców, szczególnie ze względu na rozwiązania przyjazne środowisku. Green Corner będzie pierwszym projektem firmy Skanska w Warszawie posiadającym platynowy certyfikat LEED. Oznacza to, że budynek powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, co zmniejsza jego wpływ na środowisko. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie mniejszego zużycia energii, wody i użycia bezpiecznych materiałów budowlanych. - dodał Łukasz Kałędkiewicz.

Green Corner będzie miał 7 kondygnacji naziemnych oraz 265 miejsc postojowych zlokalizowanych w parkingu podziemnym. W budynku znajdzie się także specjalny podziemny parking dla rowerów. Obiekt został zaprojektowany przez zespół architektów pod kierownictwem Michała Nocunia z firmy MW Projekt Biuro Projektowe sp. z o.o.

ZOBACZ WIĘCEJ: Skanska wmurowała kamień węgielny pod budowę biurowców Green Tower - to biurowce we Wrocławiu również z certyfikatem LEED.

Green Corner to pierwszy projekt firmy Skanska w Warszawie z platynowym certyfikatem LEED

LEED to zestaw kryteriów niezbędnych do certyfikacji projektów, które powstały w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Celem systemu jest ułatwienie tworzenia budynków zarówno o wysokich parametrach technicznych, jak i bezpiecznych dla środowiska. Biurowce wyróżnione certyfikatem LEED promują komfortowe warunki pracy, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii oraz zmniejszonym wpływie na środowisko naturalne. Kryteriami LEED są między innymi lokalizacja projektu, optymalizacja zużycia energii i wody, wybór materiałów oraz jakość środowiska wewnętrznego.

ZOBACZ WIĘCEJ: Porównanie najbardziej popularnych systemów certyfikacji energetycznej BREEAM i LEED

- Green Corner jest przykładem nowoczesnej architektury przyjaznej dla ludzi i bezpiecznej dla środowiska naturalnego. Nowoczesne rozwiązania Green Corner zapewniają funkcjonalne i efektywne wykorzystanie powierzchni, zarówno w przypadku aranżacji typu "open space", jak i przy podziale na osobne pomieszczenia. Nasz nowy projekt zapewni przyszłym najemcom szeroką gamę udogodnień oraz wysoki komfort pracy. Nie mam wątpliwości, że współpraca z CB Richard Ellis zapewni sukces naszej inwestycji. - powiedział Marcin Łapiński, menadżer ds. wynajmu w firmie Skanska Property Poland.

Green Corner, Warszawa, Skanska Property Group
Autor: CBRE Obiekt, którego deweloperem jest Skanska Property Group został zaprojektowany przez zespół architektów pod kierownictwem Michała Nocunia z firmy MW Projekt Biuro Projektowe sp. z o.o. Inwestor wybrał firmę CB Richard Ellis jako wyłącznego agenta projektu.
Green Corner, nowy biurowiec w Warszawie, Skanska Property Group
Autor: CBRE Wnętrza w nowym biurowcu Green Corner typu open space
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej