Goodman rozpoczyna budowę Kraków Airport Logistics Centre

2010-10-27 11:30
Goodman rozpoczyna budowę Kraków Airport Logistics Centre
Autor: NBS Communications Goodman rozpoczyna budowę Kraków Airport Logistics Centre, magazynu o powierzchni 14 000 mkw

Goodman rozpoczął budowę magazynu o wielkości 14 000 m2 w swoim parku logistycznym pod Krakowem. Jest to pierwszy od 1,5 roku projekt spekulacyjny Goodman w Europie Centralnej. Magazyn w 27% został wynajęty przez krakowską spółkę SCOT, specjalizującą się w rozwiązaniach do eksploatacji urządzeń drukujących. SCOT, który jest pierwszym najemcą w Kraków Airport Logistics Centre, wynajmie 3500 m2 powierzchni magazynowej i 508 m2 powierzchni biurowej. Zakończenie budowy magazynu planowane jest na II kwartał 2011 roku.

- Umowa zawarta ze spółką SCOT jest najlepszym potwierdzeniem powracającej na rynek koniunktury. Goodman sfinansuje projekt samodzielnie, bez finansowania zewnętrznego w postaci długu, czy wsparcia ze strony partnerów kapitałowych - mówi Błażej Ciesielczak, Dyrektor Zarządzający Goodman Poland.

Pierwsze prace związane z przygotowaniem gruntu pod budowę Kraków Airport Logistics Centre, o docelowej powierzchni użytkowej 160 000 m2, rozpoczęły się w maju br. Centrum logistyczne będzie składać się z ośmiu magazynów wraz z dodatkowymi pomieszczeniami biurowymi, socjalnymi i technicznymi, a na jego terenie zatrudnienie znajdzie około 1000 osób. Będzie to największe centrum logistyczne w województwie małopolskim.Zgodnie ze strategią Grupy, przy budowie parku Goodman przywiązuje szczególną kwestię do ochrony środowiska. 25% działki będą stanowiły tereny zielone, a dookoła obszaru posadzonych zostanie 700 drzew. Goodman analizuje również innowacyjne rozwiązania z zakresu klimatyzacji. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Skalski.

Goodman rozpoczyna budowę Kraków Airport Logistics Centre
Autor: NBS Communications Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Skalski.

Kraków Airport Logistics Centre oddalony jest o ok. kilometr od granicy najważniejszego ośrodka handlowego w regionie jakim jest Kraków i o cztery kilometry od międzynarodowego lotniska Kraków – Balice. Dogodny dojazd zapewnia również sąsiedztwo autostrady A4, łączącej Kraków i Wrocław.

W pierwszym etapie inwestycji budowane są główne instalacje, drogi i parkingi oraz dwa pierwsze budynki magazynowe o łącznej powierzchni 34 800 m2.


W Polsce Goodman rozpoczął działalność w 2005 roku. Goodman Poland jest właścicielem i zarządzającym w pełni wynajętymi nieruchomościami we Wrocławiu i Raciborzu o powierzchni odpowiednio 26,000 m2 i 20,000 m2 oraz parkiem logistycznym o powierzchni 58,000 m2 w Toruniu. Kraków Airport Logistics Centre będzie największą inwestycją Goodman w Polsce.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej