Goodman buduje w Niemczech

2008-06-03 14:24
Goodmann
Autor: brak danych

Grupa Goodman podpisała umowę z Metsä Tissue na budowę i zarządzanie magazynem o powierzchni 36 tys. mkw. Drugi kontrakt Goodman zawarł z niemieckim dostawcą usług logistycznych Schmalz + Schön. W Zagłębiu Ruhry powstanie magazyn o powierzchni 17 tys. mkw.

Metsä Tissue jest europejskim dostawcą produktów z bibuły. Jako część optymalizacji procesów łańcucha dostaw, obecnie firma centralizuje i konsoliduje kilka ze swoich mniejszych centrów dystrybucyjnych i zwiększą swoje zdolności magazynowe w Europie. Juhana Kalpio, Senior Vice President, odpowiedzialny za łańcuch dostaw w Metsä Tissue stwierdził: "Konsolidacja naszej sieci magazynowej w Europie pozwoli nam na zwiększenie efektywności łańcucha dostaw i ulepszenie usług oferowanych naszym klientom.

W Goodman znaleźliśmy partnera, który rozumie nasze potrzeby i odpowiada na nie oferując opłacalne dla nas rozwiązanie w postaci zintegrowanego obiektu". Goodman wybuduje magazyn o powierzchni 36 tys. m2 wraz z biurem o powierzchni 250 m2 na powierzchni 6,3 ha w Düren, w zachodnich Niemczech. Magazyn zostanie wyposażony w 36 doków załadunkowych, 12 bram ponoszonych. Wysokość robocza będzie miała 10 m, a płaska podłoga wytrzyma nacisk do 80 kN/m kw.
Prace budowlane rozpoczną się z początkiem czerwca 2008 roku, a obiekt będzie gotowy pod koniec 2008 roku. Magazyn zostanie dołączony do funduszu Goodman European Logistics Fund, a firma Metsä Tissue będzie go jedynie dzierżawiła.

Kolejny magazyn powstanie na 2,8 hektarowej działce w Mülheim. Zapotrzebowanie na ten obiekt w związku z rozwojem działalności zgłosiła firma Schmalz + Schön. Magazyn o łącznej powierzchni 17 tys. m2 zostanie wyposażony w 18 doków załadunkowych, wysokość robocza wyniesie 10 m. Obiekt będzie składał się z dwóch jednostek o powierzchni odpowiednio ok. 10 tys. m2 i 5 tys. m2 oraz przestrzeni wydzielonej na biuro o powierzchni 1,5 tys. m2. Schmalz + Schön użyje większej jednostki do magazynowania i aktywności dystrybucyjnej dla swojego klienta SinnLeffers. Obiekt zostanie ukończony w październiku 2008 roku i stanie się częścią Goodman European Logistics Fund. Schmalz + Schön będzie dzierżawcą.

maj 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej