Goodman buduje w Niemczech

2008-06-03 14:24
Goodmann
Autor: brak danych

Grupa Goodman podpisała umowę z Metsä Tissue na budowę i zarządzanie magazynem o powierzchni 36 tys. mkw. Drugi kontrakt Goodman zawarł z niemieckim dostawcą usług logistycznych Schmalz + Schön. W Zagłębiu Ruhry powstanie magazyn o powierzchni 17 tys. mkw.

Metsä Tissue jest europejskim dostawcą produktów z bibuły. Jako część optymalizacji procesów łańcucha dostaw, obecnie firma centralizuje i konsoliduje kilka ze swoich mniejszych centrów dystrybucyjnych i zwiększą swoje zdolności magazynowe w Europie. Juhana Kalpio, Senior Vice President, odpowiedzialny za łańcuch dostaw w Metsä Tissue stwierdził: "Konsolidacja naszej sieci magazynowej w Europie pozwoli nam na zwiększenie efektywności łańcucha dostaw i ulepszenie usług oferowanych naszym klientom.

W Goodman znaleźliśmy partnera, który rozumie nasze potrzeby i odpowiada na nie oferując opłacalne dla nas rozwiązanie w postaci zintegrowanego obiektu". Goodman wybuduje magazyn o powierzchni 36 tys. m2 wraz z biurem o powierzchni 250 m2 na powierzchni 6,3 ha w Düren, w zachodnich Niemczech. Magazyn zostanie wyposażony w 36 doków załadunkowych, 12 bram ponoszonych. Wysokość robocza będzie miała 10 m, a płaska podłoga wytrzyma nacisk do 80 kN/m kw.
Prace budowlane rozpoczną się z początkiem czerwca 2008 roku, a obiekt będzie gotowy pod koniec 2008 roku. Magazyn zostanie dołączony do funduszu Goodman European Logistics Fund, a firma Metsä Tissue będzie go jedynie dzierżawiła.

Kolejny magazyn powstanie na 2,8 hektarowej działce w Mülheim. Zapotrzebowanie na ten obiekt w związku z rozwojem działalności zgłosiła firma Schmalz + Schön. Magazyn o łącznej powierzchni 17 tys. m2 zostanie wyposażony w 18 doków załadunkowych, wysokość robocza wyniesie 10 m. Obiekt będzie składał się z dwóch jednostek o powierzchni odpowiednio ok. 10 tys. m2 i 5 tys. m2 oraz przestrzeni wydzielonej na biuro o powierzchni 1,5 tys. m2. Schmalz + Schön użyje większej jednostki do magazynowania i aktywności dystrybucyjnej dla swojego klienta SinnLeffers. Obiekt zostanie ukończony w październiku 2008 roku i stanie się częścią Goodman European Logistics Fund. Schmalz + Schön będzie dzierżawcą.

maj 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej