Galeria Sudecka. Nowa inwestycja Echo Investment

2015-02-04 11:02
Galeria Sudecka
Autor: Echo Investment SA Galeria zostanie otwarta wiosną 2014 r.

Spółka Echo Investment otrzymała ostateczną decyzję środowiskową w sprawie budowy marketu Leroy Merlin. Nowe centrum handlowe powstaje w Jeleniej Górze

Rozbudowa centrum handlowego

Trwa realizacja I etapu parku handlowego przy Galerii Sudeckiej w Jeleneij Górze. Pierwszy w mieście market Leroy Merlin będzie miał powierzchnię około 15 000 m2. Market budowlany powstaje jako część nowego parku handlowego przy Galerii Sudeckiej. Nowa inwestycja prowadzona jest na działce o powierzchni 51 000 m2, zakupionej przez spółkę Echo Investment w 2014 roku. Przy markecie budowany jest także parking z ok. 500 miejscami parkingowymi.

Nowe centrum handlowe powstaje w dzielnicy Zabobrze. Zastąpi działające od przeszło 13 lat CH Echo. Na dwóch kondygnacjach centrum ma działać około 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Program uzupełnia kino Helios z siedmioma salami i częścią kawowo-barową oraz największy w mieście klub fitness Fabryka Formy.
Obiekt realizowany jest przez Eiffage Polska Budownictwo. Koszt nowej inwestycji to ponad 36 mln zł. Otwarcie centrum planowane jest na wiosnę 2015.

Uzyskanie decyzji środowiskowej to kolejny ważny krok na drodze do budowy parku handlowego, w ramach którego powstanie m.in. market sieci Leroy Merlin. W pierwszej kolejności, wiosną tego roku, otworzymy centrum handlowo-rozrywkowe z ofertą 100 sklepów i punktów usługowych, pierwszym w mieście multipleksem sieci Helios oraz największym klubu fitness Fabryka Formy. Następnie rozpocznie się dwuetapowa budowa retail parku, w ramach którego powstanie najpierw Leroy Merlin oraz w dalszej kolejności sklep sieci Komfort o powierzchni całkowitej 700 m2. i salon Agata Meble o powierzchni 10 000 m2. Galerię Sudecką i park handlowy traktujemy jako  zintegrowany kompleks o rozbudowanych i różnorodnych funkcjach.  Nie myślimy o nim wyłącznie w kategoriach zakupów, ale również rozrywki, kultury czy sportu - zapowiada nowe inwestycje Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej