Galeria Słoneczna - nowe centrum handlowe w Radomiu

2010-04-07 12:04
Galeria Sloneczna_Radom_4.jpg
Autor: brak danych

W centrum Radomiu, przy ulicy Chrobrego powstaje centrum handlowe - galeria Słoneczna. Inwestorem jest AIG/Lincoln Polska - międzynarodowy deweloper działający w sektorze nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych.

Galeria Słoneczna jest częścią dużego, wielofunkcyjnego projektu Centrum Słoneczne, w ramach którego powstanie także osiedle mieszkaniowe (350 mieszkań), aquapark, lodowisko/skatepark, park zabaw dla dzieci oraz otwarty amfiteatr.

Przeczytaj koniecznie: Radom: drogowa „7” i kolejowa „8” – inwestycje są realne

Galeria Słoneczna
Autor: Cushman & Wakefield Polska Sp. z o.o. Galeria Słoneczna będzie największym centrum handlowym w Radomiu. Jej otwarcie zaplanowano na wiosnę 2011 r.

W galerii przewidziano 42 tys. mkw. powierzchni wynajmu. Na dwóch kondygnacjach znajdzie się 170 sklepów i punktów usługowych. Dla odwiedzających przeznaczono około 1220 miejsc parkingowych z bezpośrednim dostępem do obu poziomów.

Budowa centrum rozpoczęła się w lipcu 2009 r., a jego otwarcie zaplanowano na wiosnę 2011 r.  Wykonano już 85% robót żelbetowych i 19% prac murowych. W lutym rozpoczęto prace związane z instalacjami mechanicznymi, a w marcu – prace elewacyjne, które powinny być zakończone do końca września br. Od października br. planowane jest rozpoczęcie prac przez najemców. Najemcy będą stopniowo wprowadzani do centrum (w zależności od strefy) do grudnia 2010 r. Wyłącznym agentem przy komercjalizacji centrum jest firma Cushman & Wakefield. Łącznie umowami najmu i listami intencyjnymi zabezpieczono wynajem ponad 53 proc. powierzchni obiektu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej